Удинезе излезе временно начело в класирането, след като победи Чезена с 4:1 в мач от 17 кръг на Серия “А”. Гостите завършиха мача с 10 души, но победата на “фриуланите” дойде по-турдно, отколкото показва резултата.

Основният реализатор на “зебрите” Антонио ди Натале даде аванс на тима си още в първата минута, но Едер изравни за гостите шест минути преди края на първото полувреме.

Квадво Асамоа върна преднината на домакините в 54-ата минута. В 61-ата минута Чезена остана с човек по-малко, тъй като Маурицио Лауро получи втори жълт картон.

Четвърт час по-късно Душан Баска вкара за Удинезе, а Ди Натале реализира втория си гол в мача осем минути преди края. Това бе четвъртата загуба на Чезена в последните 5 мача и тимът е в зоната на изпадащите, на три точка от чертата.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 17 КРЪГ
07.01.12
19:00 ч.
Сиена - Лацио 4:0
1:0 Матия Десто (11), 2:0 Емануеле Калайо (35-дузпа), 3:0 Емануеле Калайо (45+4), 4:0 Матия Десто (81)
07.01.12
21:45 ч.
Интер - Парма 5:0
1:0 Диего Милито (13), 2:0 Тиаго Мота (18), 3:0 Диего Милито (41), 4:0 Джампаоло Пацини (56), 5:0 Матео Фараони (79)
08.01.12
13:00 ч.
Удинезе - Чезена 4:1
1:0 Антонио ди Натале (1), 1:1 Едер (39), 2:1 Квадво Асамоа (54), 3:1 Душан Баста (75), 4:1 Антонио ди Натале (82)