Удинезе записа първа загуба в Серия “А” от два месеца, след като отстъпи с 2:3 при гостуването си на Дженоа. Последното поражение за първенство на “зебрите” бе на 11 ноември – 0:2 от Парма.

Предложеният на ЦСКА Джовани Паскуале игра 12 минути за “фриуланите”. Той започна като резерва, но в 78-ата минута влезе на мястото на Джоел Екстранд.

Дамиано Феронети даде аванс на Удинезе в 14-ата минута, но домакините обърнаха резултата в своя полза още в началото на второто полувреме.

Андреас Гранквист изравни в 49-ата, а Бошко Янкович вкара втори гол за Дженоа в 51-ата. Родриго Паласио реализира трето попадение за домакините 20 минути преди края.

Четвърт час преди края Антонио ди Натале бе точен от дузпа да Удинезе. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като при нарушението за дузпата Марко Роси получи червен картон.

Чезена победи Новара с 3:1 в дербито на дъното на класирането. Адриан Муту вкара два гола за победителите, а Леандро Ринауди си вкара автогол. Такаюки Моримото реализира почетното попадение за Новара минута преди края.

Лацио - Аталанта 2:0
1:0 Андерсон Ернанеш (20-дузпа), 2:0 Мирослав Клозе (90+1)
15.01.12
16:00 ч.
Чезена - Новара 2:1
1:0 Адриан Муту (20), 2:0 Адриан Муту (39-дузпа), 3:0 Лиандро Ринаудо (45-автогол), 3:1 Такаюки Моримото (89)
Дженоа - Удинезе 3:2
0:1 Дамиано Феронети (14), 1:1 Андреас Гранквист (49), 2:1 Бошко Янкович (51), 3:1 Родриго Паласио (70), 3:2 Антонио ди Натале (75-дузпа)
15.01.12
16:00 ч.
Ювентус - Каляри 1:1
1:0 Мирко Вучинич (7), 1:1 Андреа Косу (48)
15.01.12
16:00 ч.
Парма - Сиена 3:1
1:0 Джонатан Биабиани (24), 2:0 Франческо Валиани (66), 2:1 Паоло Гроси (79), 3:1 Себастиан Джовинко (90)