Рекордьорът с 22 титли Байерн (Мюнхен) и актуалният шампион на Германия Борусия (Дортмунд) записаха очаквани домакински победи съответно срещу Волфсбург с 2:0 и Хофенхайм с 3:1 в 19-ия кръг на Бундеслигата, след който останаха на върха с еднакъв актив от 40 точки. Все пак баварците са еднолични лидери заради по-добрата си голова разлика.

На „Алианц Арена” в Мюнхен Байерн измъчи доста феновете си, които трябваше доста да почакат, докато видят гол в противниковата врата. Въпреки превъзходството си баварците не успяха да се разпишат през първото полувреме, докато „вълците” доста рядко поглеждаха към вратата на Мануел Нойер и логично също не успяха да вкарат гол. В 7-ата минута Марио Гомес се разписа, но попадението му бе отменено заради засада. След почивката гостите се поотвориха и тръгнаха по-смело в атака, но след час игра получиха гол. Тони Кроос центрира от пряк свободен удар и голмайсторът на домакините Марио Гомес засече топката от 5 метра за 1:0. До края на мача баварците продължиха да са по-активни, но едва в последната 90-а минута Ариен Робен вкара нов гол във вратата на швейцарския национал Диего Беналио и оформи крайното 2:0. С успеха си Байерн събра 40 точки и остана едноличен лидер заради по-добра голова разлика, докато Волфсбург е на девета позиция с 23 пункта.

В същото време шампионът Дортмунд не срещна никакви затруднения срещу Хофенхайм и го срази с 3:1. Играчите на Юрген Клоп си решиха мача още преди почивката, след като натикаха съперника в собствената му половина още след първия съдийски сигнал. В 16-ата минута японският национал Шинджи Кагава отблизо разстреля Том Щарке за 1:0. И след гола домакините продължиха да натискат, като в 31-ата минута Блашчиковски центрира отдясно и Кевин Гроскройц от непосредствена близост се разписа за 2:0. До края на полувремето Гроскройц вкара още един гол, който обаче бе отменен заради засада. След почивката в 55-ата минута Гроскройц асистира за второто попадение в мача на Кагава, който направи резултата класически – 3:0. Гостите все пак стигнаха до почетно попадение в 63-ата минута, когато Браафхайд центрира отляво, а Фабиан Джонсън бе точен за крайното 3:1. До края на мача играта бе равностойна, но Хофенхайм не успя да вкара втори гол, с който да върне интригата. След успеха си Дортмунд има 40 точки, но остава на второ място заради по-лошата си голова разлика от Байерн, който е със същия актив. Хофенхайм е на осмо място с 23 пункта.

В друг интригуващ сблъсък от кръга Вердер (Бремен) и Байер (Леверкузен) поделиха точките след 1:1. „Бременските музиканти” откриха резултата в 29-ата минута, когато Трибул подаде към перуанеца Клаудио Писаро, който бе точен за 1:0. След почивката в 57-ата минута обаче „аспирините” изравниха чрез Щефан Райнартц, който получи пас от Кадлец и оформи крайното 1:1. След равенството Вердер остана на пето място с 31 точки, а Леверкузен си запази шестата позиция с 30 пункта.

С подялба на точките завърши и битката за оцеляване между новака Аугсбург и Кайзерслаутерн, които приключиха при резултат 2:2. Домакините от Аугсбург поведоха още в 5-ата минута, когато канадецът Марсел де Йонг бе точен за 1:0. Гостите стигнаха до пълен обрат след две попадения на Флориан Дик в 25-ата и 48-ата минути. Все пак домакините се добраха до точката, след като в 66-ата минута Щефан Хайн оформи крайното 2:2. След подялбата на точките Аугсбург излезе временно на предпоследната 17-а позиция с 16 точки и по-добра голова разлика от Фрайбург, който утре гостува на Майнц 05. Кайзерслаутерн пък е 16-и с 18 пункта.

Херта (Берлин) пък падна у дома от Хамбургер с 1:2. Гостите поведоха с комфортна преднина от два гола, след като точни за тях бяха Марсел Янсен в 25-ата минута и Младен Петрич в първата минута на добавеното време на първата част. След почивката „Старата Дама” намали чрез Пиер-Мишел Ласога в 82-ата минута, но за повече нямаше сили. Поражението смъкна Херта на 14-о място с 20 точки, докато Хамбургер се изкачи на 11-а позиция с 22 пункта.

Борусия (Дортмунд) - Хофенхайм 3:1
1:0 Шинджи Кагава (16), 2:0 Кевин Гроскройц (31), 3:0 Шинджи Кагава (55), 3:1 Фабиан Джонсън (63)
28.01.12
16:30 ч.
Байерн (Мюнхен) - Волфсбург 2:0
1:0 Марио Гомес (60), 2:0 Ариен Робен (90)
Аугсбург - Кайзерслаутерн 2:2
1:0 Марсел де Йонг (5), 1:1 Флориан Дик (25), 1:2 Флориан Дик (48), 2:2 Щефан Хайн (66)
28.01.12
16:30 ч.
Херта - Хамбургер 1:2
0:1 Марсел Янсен (25), 0:2 Младен Петрич (45+1), 1:2 Пиер-Мишел Ласога (82)
28.01.12
19:30 ч.
Кьолн - Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 75 мача, 32 победи за Кьолн, 18 равенства, 25 победи за Шалке 04
29.01.12
16:30 ч.
Майнц 05 - Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 7 мача, 4 победи за Майнц 05, 1 равенство, 2 победи за Фрайбург
29.01.12
18:30 ч.
Щутгарт - Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 83 мача, 35 победи за Щутгарт, 26 равенства, 22 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.