Сръбският национал Бошко Янкович се отчете с два гола и асистенция за Дженоа при победата с 3:2 над Лацио в мач от 22 кръг на Серия “А”.

Аржентинският нападател Родриго Паласио откри резултата още в 10-ата минута, когато със задна ножица прати топката във вратата след пас на Янкович.

Сърбинът удвои в 25-ата минута, а ведната след почивката реализира и втория си гол в мача. Кристиан Ледесма върна едно попадение за “орлите” в 54-ата минута от дузпа, а Алваро Гонсалес оформи крайния резултат с гола си в края на мача.

Лацио завърши мача с 10 души, след като защитникът Мобидо Диаките получи червен картон в 82-ата минута. Римляните останаха на четвърто място, докато Дженоа се изравни с Наполи на седма позиция.

Дженоа - Лацио 3:2
1:0 Родриго Паласио (10), 2:0 Бошко Янкович (25), 3:0 Бошко Янкович (46), 3:1 Кристиан Ледесма (54-дузпа), 3:2 Алваро Гонсалес (90)