Шампионът Борусия (Дортмунд) победи трудно като гост търсещия спешно нов треньор Херта (Берлин) с 1:0 в среща от 22-ия кръг на германската Бундеслига.

Двубоят на „Олимпиящадион” в Берлин бе изключително равностойно. Въпреки че владееше повече топката, Дортмунд трудно стигаше до голови положения през първото полувреме. Защитата на „Старата дама” действаше много компактно и не допусна попадение чак до 66-ата минута, когато в крайна сметка капитулира. Якуб Блашчиковски центрира отдясно и Роберт Левандовски засече топката с глава, след което вратарят на Херта Крафт успя да избие в напречната греда, но при добавката Кевин Гроскройц вкара за 1:0 в полза на „жълто-черните”. След гола настъпи успокоение в редиците на гостите, които успяха да запазят крехкия си аванс до края и да си тръгнат с трите точки. След успеха си Дортмунд остава на върха с 49 точки, докато след петата си поредна загуба в Бундеслигата Херта е на 15-о място с 20 пункта.

В същото време друг от претендентите за титлата този сезон Борусия (Мьонхенгладбах) също взе своето и след победа над Кайзерслаутерн с 2:1 като гост се изкачи до второто място във временното класиране. „Жребците” нанесоха своя удар още в първия четвърт час, след като Патрик Херман (9) при асистенция на Де Камарго и футболист номер 1 за всички времена на Венецуела Хуан Аранго (14) след подаване на Марко Ройс се разписаха за 0:2. Почетното попадение за „червените дяволи” вкара датският бранител Леон Йесен (63), който оформи крайното 1:2. След загубата си Кайзерслаутерн остава на 16-о място с 18 точки, докато Мьонхенгладбах излиза временно на втора позиция с 46 пункта, но и мач повече от третия Байерн, който е с 44 точки и малко по-късно гостува на Фрайбург.

След 4 поредни мача без успех във всички турнири (2 ремита и загуби) Байер (Леверкузен) разби у дома Аугсбург с 4:1. Головете за успеха на „аспирините” вкараха Щефан Кислинг (25, 64), Гонсало Кастро (60) и Андре Шюрле (70). За гостите от Бавария точен бе кореецът Жа-Чеол Коо (50). Въпреки победата си Леверкузен остана на шесто място с 34 точки, докато Аугсбург е предпоследен с 18 пункта.

Нюрнберг победи пък Кьолн с 2:1 на своя „Изи Кредит Щадион”. Домакините поведоха с гол на Александер Есвайн (28), но словенският нападател на „козлите” Миливое Новакович (66) изравни за 1:1. Успехът за „франките” подсигури чешкият нападател Томаш Пекхарт (85). След победата си Нюрнберг е на 12-о място с 25 точки, докато Кьолн се смъкна на 14-а позиция с 24 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 22 КРЪГ
17.02.12
21:30 ч.
Хофенхайм - Майнц 05 1:1
1:0 Николче Новески (9-автогол), 1:1 Мохамед Зидан (29)
18.02.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Аугсбург 4:1
1:0 Щефан Кислинг (25), 1:1 Жа-Чеол Коо (50), 2:1 Гонсало Кастро (60), 3:1 Щефан Кислинг (64), 4:1 Андре Шюрле (70)
18.02.12
16:30 ч.
Хамбургер - Вердер 1:3
0:1 Марко Марин (9), 0:2 Том Трибул (45), 1:2 Младен Петрич (75), 1:3 Марко Арнаутович (85)