Уест Бромич Албиън излъга у дома лондонския гранд Челси с минималното 1:0 в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига. Поражението е поредно разочарование за феновете на „сините” от Лондон, а португалският мениджър Андре Вияш-Боаш е взе по-близо до уволнение. Единственото и победно попадение за „дроздовете” на "Дъ Хоутърнс" отбеляза централният защитник Гарет Макоули в 82-ата минута след подаване на Лиам Риджуел. След загубата си Челси остана на пето място във временото класиране с 46 точки и 3 по-малко от четвъртия Арсенал. Уест Бромич е девети с 35 пункта.

В друг мач от кръга борещият се за оцеляване Уигън падна у дома от Суонзи с 0:2 и остана на дъното във Висшата лига. Головете за успеха на гостите от Уелс вкара исландецът Гилфи Сигурдсон (45+2, 55). След загубата си Уигън е последен с 20 точки, а „лебедите” са 14-и с 33 пункта.

Сток Сити пък надви на своя терен Норич с минималното 1:0. Единственият и победен гол за „грънчарите” отбеляза Матю Етерингтън в 72-ата минута. С успеха си Сток Сити събра 36 точки и е на осмо място, докато „канарчетата” са 10-и с 35 пункта.

КПР и Евертън поделиха точките след 1:1. Гостите от Ливърпул поведоха с гол на Ройстън Дренте в 31-ата минута, но домакините от Лондон стигнаха до точката след попадение на Боби Замора в 36-ата минута. След равенството КПР е  на 16-о място с 22 точки, а "карамелите" са 11-и с 34 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 27 КРЪГ
03.03.12
14:45 ч.
Ливърпул – Арсенал 1:2
0:1 Лоран Косчиелни (23-авт), 1:1 Робин ван Перси (30), 1:2 Ван Перси (90)
03.03.12
17:00 ч.
Блекбърн – Астън Вила 1:1
0:1 Чарлз Н'зогбия (34), 1:1 Дейвид Дън (85)
03.03.12
17:00 ч.
Манчестър Сити – Болтън 2:0
1:0 Гретар Стейнсон (23-авт.), 2:0 Марио Балотели (69)
03.03.12
17:00 ч.
КПР – Евертън 1:1
0:1 Ройстън Дренте (31), 1:1 Боби Замора (36)
Уигън – Суонзи 0:2
0:1 Гилфи Сигурдсон (45+2), 0:2 Гилфи Сигурдсон (55)
Тотнъм – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 149 мача, 35 победи за Тотнъм, 39 равенства, 75 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.