Палермо загуби у дома от Милан с разгромното 0:4 в среща от 26-ия кръг на италианската Серия „А”. С хеттрик за успеха на „росонерите” се отчете шведският нападател Златан Ибрахимович (22, 31, 35), а още едно попадение добави Тиаго Силва (58).

Още от самото начало гостите бяха по-активни. В 22-ата минута те материализираха превъзходството си в 22-ата минута, когато отбраната на Палермо допусна грешка, след която Робиньо асистира на Ибрахимович, който матира Вивиано за 0:1. Осем минути по-късно след меле пред вратата на "росонерите" Мантовани пропусна да изравни. Последва бърза контраатака, майсторски завършена от Ибрахимович, който финтира защитник и за втори път преодоля стража на сицилианци – 0:2. В 35-ата минута Златан оформи хеттрика си с далечен изстрел за 0:3. Три минути по-късно Вивиано като по чудо с крак предотврати четвърти гол на шведския национал.

След почивката в 48-ата минута Златан отново бе в центъра на събитията. Шведът стреля с глава, но Вивиано отрази. В 58-а обаче Тиаго Силва покачи на 0:4 след асистенция на Ел Шаарави. Малко след това Барето от домакините нямаше шанс, след като ударът му срещна гредата. До края мачът просто се доиграваше.

С успеха си Милан събра 54 точки и остава твърдо на върха във временното класиране, докато Палермо е на осма позиция с 34 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 26 КРЪГ
03.03.12
19:00 ч.
Палермо – Милан 0:4
0:1 Златан Ибрахимович (22), 0:2 Златан Ибрахимович (31), 0:3 Златан Ибрахимович (35), 0:4 Тиаго Силва (58)