Бетис загуби у дома от лидера Реал (Мадрид) с 2:3 в голов спектакъл от 27-ия кръг на Примера дивисион. Това е 10-и пореден шампионатен успех за „кралския клуб”, който изигра мач №100 под ръководството на Жозе Моуриньо. Португалският специалист има 77 победи в първите си 100 мача като наставник на „белия балет” и това го прави най-добрия треньор в историята на испанския футбол за всички времена.

Мачът на „Естадио Бенито Виламарин” в Севиля започна с натиск на гостите, като още в 4-ата минута Кристиано Роналдо можеше да открие резултата, но ударът му бе отразен от стража на Бетис Фабрисио. Шест минути по-късно домакините изненадващо нанесоха своя удар, след като организираха бърза атака, завършена с гол на Хорхе Молина за 1:0. При головия пас на Рубен Кастро кум Молина останаха сериозни съмнения за игра с ръка, но попадението бе зачетено. Отговорът на „кралския клуб” дойде в 25-ата минута, когато Месут Йозил даде чудесен извеждащ пас към Гонсало Игуаин, който се откъсна и с мощен изстрел матира Фабрисион за 1:1. В 40-ата минута домакините нацелиха горната греда след изпълнение на фаул, а в ответната атака Игуаин не отбеляза от чиста позиция. Само минута по-късно Роналдо също пропусна да реализира и така отборите се оттеглиха при равен резултат на почивката.

След почивката в 52-ата минута Реал (Мадрид) стигна до пълен обрат, след като Кристиано Роналдо завърши по брилянтен начин атака, в която дейно участие взеха още бразилците Кака и Марсело – 1:2. Радостта на гостите обаче бе твърде кратка, тъй като три минути по-късно Арбелоа сбърка след центриране от корнер, топката отиде в Джеферсон Монтеро и той изравни за 2:2. Малко след това домакините също имаха шанс за пълен обрат, но на два пъти техни играчи пропуснаха от близка дистанция. В 63-ата минута „зелено-белите” имаха претенции за дузпа, след като Шаби Алонсо игра неволно с ръка на аут линията и така помогна на топката да не излезе в корнер. Десет минути по-късно Кака центрира от ъглов удар, Серхио Рамос отправи изстрел с глава, а Фабрисио спаси, но не можа да направи нищо при добавката на Кристиано Роналдо, който с мощен удар опъна мрежата за 2:3. След гола Роналдо на 2 пъти бе близо до хеттрик, а в последната минута на мача домакините отново имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Серхио Рамос.

След поредния си успех Реал (Мадрид) вече има 70 точки и 13 повече от преследвача и шампион Барселона, който е с мач по-малко. Бетис остана на 13-о място с 30 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 27 КРЪГ
10.03.12
19:00 ч.
Реал Сосиедад - Сарагоса 3:0
1:0 Агирече (19), 2:0 Карлос Вела (22), 3:0 Агирече (40)
Бетис - Реал (Мадрид) 2:3
1:0 Хорхе Молина (10), 1:1 Гонсало Игуаин (25), 1:2 Кристиано Роналдо (52), 2:2 Джеферсон Монтеро (55), 2:3 Кристиано Роналдо (73)
11.03.12
13:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Гранада (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 35 мача, 18 победи за Атлетико, 8 равенства, 9 победи за Гранада
11.03.12
13:00 ч.
Еспаньол - Райо Валекано (ТВ+ "Булсатком")
19:00 ч.
Расинг (Сантандер) - Барселона (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 89 мача, 15 победи за Расинг (Сантандер), 22 равенства, 52 победи за Барселона
11.03.12
22:30 ч.
Осасуна - Атлетик (Билбао) (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 67 мача, 15 победи за Осасуна, 19 равенства, 33 победи за Атлетик (Билбао)