Ведад Ибишевич вкара два гола през първото полувреме и донесе на Щутгарт победата с 2:1 над бившия си тим Хофенхайм в мач от 26 кръг на Бундеслигата.

Сеяд Салихович върна едно попадение от дузпа за домакините, които все още се възстановяват от тежката загуба с 1:7 от Байерн преди седмица.

Хофенхайм продължава неубедителното си представяне под ръководството на Маркус Бабел – една победа от шест мача. Тимът вече се срина на 12-о място с 30 точки, седем над зоната на изпадащите. Щутгарт е седми с 36 точки.

Мачът не започна добре за домакините. В осмата минута Халид Буларуж прехвърли защитата на Хофенхайм, а Ибишевич се разписа с левия крак. Комбинация между двамата донесе и втория гол на Щутгарт две минути преди почивката. Холандецът центрира отдясно, а босненският национал вкара с глава между двама защитници. Това беше деветия му гол за сезона.

Хофенхайм натисна през втората част, но стигна само до един гол. Салихович се разписа от дузпа в 74-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за фаул на Франсиско Родригес срещу Фабиан Джонсън.

“През целия мач играхме наивно, въпреки че имахме подобрение през второто полувреме. Твърде лесно ни вкараха и двата гола”, заяви Маркус Бабел след края на двубоя.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 26 КРЪГ
16.03.12
21:30 ч.
Хофенхайм - Щутгарт 1:2
0:1 Ведад Ибишевич (8), 0:2 Ведад Ибишевич (43), 1:2 Сеяд Салихович (74-дузпа)
17.03.12
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Вердер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 87 мача, 32 победи за Борусия (Дортмунд), 16 равенства, 39 победи за Вердер
17.03.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс:
59 мача, 22 победи за Байер (Леверкузен), 23 равенства, 14 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)