Шампионът Борусия (Дортмунд) победи у дома Вердер (Бремен) с минималното 1:0 в един от най-интригуващите сблъсъци от 26-ия кръг на Бундеслигата и направи нова важна крачка към защитата на титлата си.

Играчите на Юрген Клоп стартираха вихрено и всички по трибуните на „Сигнал Идуна Парк” се изправиха на крака в 8-ата минута, когато Кевин Гроскройц проби по лявото крило и центрира, а Гюндоган засече топката на далечната греда и я подаде към Шинджи Кагава я чукна с глава в мрежата за 1:0. До края на полувремето домакините продължиха да са по-активни, а Кагава и Кел нацелиха страничната и напречната греда в 24-ата и 35-ата минута. След почивката картината на терена не се промени особено, като вестфалци продължиха да атакуват в търсене на втори гол, докато „бременските музиканти”, които в този мач бяха без наказания си голмайстор Клаудио Писаро, предимно се бранеха и доста рядко стигаха до вратата на Роман Вайденфелер. В крайна сметка Дортмунд спечели напълно заслужено и събра 59 точки, като вече има 8 пункта преднина пред Байерн, който по-късно гостува на Херта в Берлин. Вердер пък остава шести с 39 точки.

Байер (Леверкузен) загуби у дома от Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:2. „Жребците” поведоха в резултата след гол на звездата си Марко Ройс в 7-ата минута за 0:1. Домакините обаче се активизираха след почивката и в 75-ата минута Щефан Кислинг изравни за 1:1. Две минути преди края гостите все пак стигнаха до успех с гол на Игор Де Камарго за крайното 1:2. След тази загуба „аспирините” останаха на пето място с 40 точки, докато М’гладбах събра 51 пункта и е на трето място.

Доста изненадващо Хамбургер загуби у дома от борещия се за оцеляване Фрайбург с 1:3. В групата на гостите не бе бившият нападател на "Левски" Гара Дембеле. Брайзгауци дръпнаха в резултата с голове на Йоханес Флум (20.), Даниел Калигури (43.) и Седрик Макиади (72.), а почетното попадение за домакините отбеляза хърватинът Иво Иличевич (75.). След загубата си Хамбургер остана на 14-о място с 27 точки, докато Фрайбург вече е 16-и с 25 пункта.

В средняшкото дерби на кръга Нюрнберг също загуби на свой терен от Волфсбург с 1:3. „Франките” поведоха с попадение на Даниел Дидави, който се разписа за 1:0 още в 9-ата минута след пас на Есвайн. След това обаче гостите постигнаха пълен обрат, като точни за успеха им бяха Марио Манджукич в 15-ата и Патрик Хелмес в 24-ата и 53-ата минута. След победата си „вълците” събраха 34 пункта и изместиха от 9-ото място Нюрнберг, който има 31 пункта.

Важна победа в битката си за оставане в Бундеслигата постигна новакът Аугсбург, който обърна като домакин Майнц с 2:1. Гостите поведоха в 36-ата минута, когато Сами Алагуи бе точен за 0:1, но играчите на холандеца Йос Лухукай изравниха две минути преди края на първата част чрез корееца Джа-Чеол Коо, който вкара за 1:1 след асистенция на Оерл. След почивката пък в 51-ата минута Белингхаузен изведе на изгодна позиция Себастиан Лангкамп, който донесе победата на Аугсбург с 2:1. Така тимът от Бавария остава извън зоната на изпадащите на 15-о място с 26 пункта, докато Майнц е 11 с 30 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 26 КРЪГ
16.03.12
21:30 ч.
Хофенхайм - Щутгарт 1:2
0:1 Ведад Ибишевич (8), 0:2 Ведад Ибишевич (43), 1:2 Сеяд Салихович (74-дузпа)
Байер (Леверкузен) - Борусия (Мьонхенгладбах) 1:2
0:1 Марко Ройс (7), 1:1 Щефан Кислинг (75), 1:2 Игор Де Камарго (88)
Нюрнберг - Волфсбург 1:3
1:0 Даниел Дидави (9), 1:1 Марио Манджукич (15), 1:2 Патрик Хелмес (24), 1:3 Патрик Хелмес (53)