Парма не успя да спре лидера Милан и загуби у дома от него с 0:2 в среща от 28-ия кръг на италианската Серия „А”.

След първоначален домакински натиск в 17-ата минута Кристиан Дзакардо игра с ръка в собственото си наказателно поле и гостите получиха право да изпълнят дузпа. Шведският нападател Златан Ибрахимович бе точен от бялата точка и даде преднина на „росонерите” – 0:1. В 41-ата минута Тиаго Силва можеше да си вкара автогол, след като с глава прати топката в напречната греда зад вратаря Кристиан Абиати.

След почивката Милан заигра по-активни и в 55-ата минута Урби Емануелсон вкара за 0:2 след чудесен самостоятелен пробив. Две минути по-късно пък Емануелсон пропусна на празна врата от два метра. До края на мача „дуковете” нямаха сили дори за почетно попадение.

С успеха си Милан 60 точки и остава начело в класирането със 7 пункта пред Ювентус, който по-късно гостува на Фиорентина. Парма пък е на 16-а позиция с 31 точки.