Радамел Фалкао вкара красив гол, но пропусна дузпа и амбициите на Атлетико (Мадрид) за място в евротурнирите претърпяха удар след загубата с 1:2 Майорка в мач от 28 кръг на Примера дивисион.

Това беше едва второто поражение на Атлетико от назначението за Диего Симеоне за треньор, но тимът не успява да превърне добрата си игра в позитивни резултати и вече е на шест точки от шестото място.

Първото полувреме завърши без попадения, но само две минути след почивката Диего Годин си вкара автогол. В 49-ата минута Михаел Перейра удвои аванса на Майорка.

В 54-ата минута Атлетико получи възможност да намали изоставането си в резултата. Иван Рамис изби топката с ръка от голлинията. Той получи червен картон и беше отсъдена дузпа. Фалкао обаче би неубедително във вратаря Дуду Ауате.

“Дюшекчиите” натиснаха и Радамел Фалкао частично се реабилитира в 66-ата минута, когато от границата на наказателното поле прати топката под гредата с прехвърлящ удар. Мадридчани не успяха успяха да стигнат до изравнително попадение в минутите до края. Най-близо до него се оказа Фран Мерида, но след удара му топката се отби от гредата.