Осасуна не успя да победи у дома Хетафе, с който завърши 0:0 в първа среща от 29-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Двубоят на „Рейно де Навара” започна с домакински натиск, който обаче не бе материализиран. През първата част с пропуски за памплонци се отчетоха Алваро Кехудо, Джавад Некунам и Ролан Лама. Постепенно и Хетафе започна по-често да поглежда към вратата на своя противник и Мехди Ласен пропусна най-изгодното положение, след като стреля в аут. След почивката Диего Кастро от гостите не успя да се разпише от изгодна позиция в 60-ата минута, а четвърт час преди края Деян Лекич не успя да преодолее вратаря на Хетафе Мигел Моя.

След безличното нулево реми Осасуна се изкачи на шесто място във временното класиране с 40 точки, докато Хетафе си остана на 11-а позиция с 36 пункта.

21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 149 мача, 64 победи за Атлетико (Мадрид), 26 равенства, 59 победи за Атлетик (Билбао)
Виляреал – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 25 мача, 2 победи за Виляреал, 6 равенства, 17 победи за Реал (Мадрид)
22.03.12
21:00 ч.
Расинг (Сантандер) – Севиля
Баланс: 69 мача, 25 победи за Расинг (Сантандер), 17 равенства, 27 победи за Севиля
Баланс: 13 мача, 3 победи за Малага, 2 равенства, 8 победи за Райо Валекано

Заб.: Всички посочени баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.