Барселона напълно очаквано победи у дома новака Гранада с 5:3 в мач от 29-ия кръг на Примера дивисион и съкрати на 5 точки разликата с лидера във временното класиране. Лионел Меси вкара хеттрик в мача и стана най-резултатният играч на каталунците за всички времена с 234 гола в официални срещи. Освен това аржентинецът вече има 54 гола във всички турнири за Барселона този сезон, като по този начин подобри най-доброто си постижение от 53 попадение през миналия сезон.

Доста изненадващо гостите можеха да поведат още в 1-ата минута, но Мартинс стреля на сантиметри покрай вратата на Виктор Валдес. Три минути по-късно дойде отговорът на Барса, след като Меси свали отлично с глава в наказателното поле на гостите, а там Шави Ернандес от чиста позиция вкара за 1:0. В 17-ата минута каталунците удвоиха аванса си, след като Куанка напредна добре по дясното крило и центрира, а Меси засече топката технично и реализира за 2:0. До края на полувремето домакините бяха пълни господари на терена, но нови попадения не паднаха.

След почивката в 55-ата минута Диего Майнц с глава намали на 2:1. Пет минути по-късно Дани Алвеш фаулира Дани Бенитес в наказателното поле на каталунците и гостите получиха право да изпълнят дузпа. От бялата точка Гилерме Сикейра бе безпогрешен и изравни за 2:2. Радостта на гостите обаче бе кратка, тъй като в 67-ата минута Лионел Меси вкара втория си гол в мача за 3:2. Това бе гол номер 233 за аржентинеца, който подобри рекорда на клубната легенда Сезар Родригес за най-много попадения с екипа на каталунците. Осем минути преди края влезлият като резерва Кристиан Тейо се разписа за 4:2. В 86-ата минута пък Меси финтира прекрасно стража на Гранада и от близко разстояние отбеляза за 5:2, оформяйки хеттрика си с гол номер 234 за Барса. Това обаче не бе всичко в мача, тъй като Дани Алвеш отново направи нарушение за дузпа в 89-ата минута и получи втори жълт и съответно червен картон. Отново Гилерме Сикейра бе хладнокръвен от бялата точка и оформи крайното 5:3.

След победата си Барса събра 66 точки и вече на само 5 от лидера Реал (Мадрид), който утре вечер от 23:00 часа българско време гостува на Виляреал. Гранада пък остава на 15-о място с 31 точки.

Барселона – Гранада 5:3
1:0 Шави Ернандес (4), 2:0 Лионел Меси (17), 2:1 Диего Майнц (55), 2:2 Гилерме Сикейра (60-дузпа), 3:2 Лионел Меси (67), 4:2 Кристиан Тейо (82), 5:2 Лионел Меси (86), 5:3 Гилерме Сикейра (89-дузпа)
21.03.12
21:00 ч.
Спортинг (Хихон) – Майорка
Баланс: 13 мача, 7 победи за Спортинг (Хихон), 2 равенства, 4 победи за Майорка
21.03.12
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 149 мача, 64 победи за Атлетико (Мадрид), 26 равенства, 59 победи за Атлетик (Билбао)
Виляреал – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 25 мача, 2 победи за Виляреал, 6 равенства, 17 победи за Реал (Мадрид)
22.03.12
21:00 ч.
Расинг (Сантандер) – Севиля
Баланс: 69 мача, 25 победи за Расинг (Сантандер), 17 равенства, 27 победи за Севиля
Баланс: 13 мача, 3 победи за Малага, 2 равенства, 8 победи за Райо Валекано

Заб.: Всички посочени баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.