Байерн (Мюнхен) постигна много важна домакинска победа срещу Хановер с 2:1 в мач от 27-ия кръг на германската Бундеслига и намали на 2 точки преднината на лидера Борусия (Дортмунд), който утре от 18:30 часа българско време гостува на Кьолн в своеобразно дерби на областта Рур.

Баварците взеха инициативата в началото, но трудно създаваха голови положения пред вратата на гостите. В 21-ата минута вратарят на домакините Нойер сгреши при подаване към него от страна на Жером Боатенг и Маме Диуф получи шанс да вкара гол за Хановер, но в последния момент Холгер Бадщубер се хвърли и с шпагат изби топката. Играта бе изравнена и въпреки това в 36-ата минута Рибери проби по лявото крило и центрира, а след това Робен с пета изведе на чудесна стрелкова позиция Тони Кроос, който преодоля Цийлер за 1:0. До края на полувремето отново Байерн бе по-активният тим, но не успя да увеличи преднината си. След почивката в 63-ата минута влезлият като резерва в този мач голмайстор на Байерн Марио Гомес на мястото на Ивица Олич удари страничната греда. Пет минути по-късно Гомес получи пас от Тони Кроос и вкара за 2:0. В 74-ата минута Хановер се върна в мача, след като Диуф подаде чудесно към Дидие Я Конан, който от близка дистанция разстреля Нойер за 2:1. Пет минути по-късно гостите бяха много близо до изравняване, но от непосредствена близост Диуф стреля с глава над вратата. До края на мача резултатът остана непроменен. Така с този си успех баварците събраха 57 точки и имат 2 по-малко от лидера Борусия (Дортмунд), който утре гостува на Кьолн. Хановер е на седмо място с 38 точки.

Борусия (Мьонхенгладбах) сензационно допусна домакински обрат у дома срещу Хофенхайм от 1:0 до 1:2. „Жребците” поведоха с попадение на звездата Марко Ройс, който в 38-ата минута бе изведен от Херман на страхотна позиция и без проблеми преодоля вратаря на гостите Щарке. След почивката за по-малко от 2 минути гостите обърнаха мача в своя полза, след като Роберто Фирмино в 77-ата и Борис Вукчевич в 79-ата минута се разписаха за крайното 1:2. След загубата си Мьонхенгладбах има 51 точки и е на трето място. Хофенхайм е 10-и с 33 пункта.

Вердер (Бремен) не успя да победи у дома борещия се за оцеляване новак Аугсбург, с който поделиха точките след 1:1. „Бременските музиканти” поведоха след гол на Никлас Фюлкруг в 61-ата минута след пас на Лукас Шмитц. В последните секунди на мача обаче холандецът Паул Верхаег (90+2) възстанови равенството и донесе точката за гостите от Бавария. След равенството Вердер остана на шесто място с 40 точки, а Аугсбург е 15-и с 27 пункта.

Изненадващ, но изключително важен успех в битката си за оставане записа Херта (Берлин) като гост срещу Майнц с 2:1. „Старата дама” от Берлин поведе с попадения на Енис Бен-Хатира в 41-ата минута и Адриан Рамос в 52-ата минута, но Майнц намали чрез Ерик Максим Чупо-Мотинг в 58-ата минута. Крайното 3:1 в полза на Херта оформи Адриан Рамос, който в 69-ата минута вкара втория си гол в мача. След победата си Херта остана на предпоследното 17-о място с 26 точки, но е вече само на една от спасителния бряг и на 6 пред последния Кайзерслаутерн. Майнц е на 11-о място с 30 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 27 КРЪГ
23.03.12
21:30 ч.
Волфсбург – Хамбургер 2:1
1:0 Марио Манджукич (46), 1:1 Маркус Берг (47), 2:1 Марсел Шефер (75)
24.03.12
16:30 ч.
Байерн – Хановер 2:1
1:0 Тони Кроос (36), 2:0 Марио Гомес (68), 2:1 Дидие Я Конан (74)
24.03.12
16:30 ч.
Фрайбург – Кайзерслаутерн 2:0
1:0 Карим Гуеде (8), 2:0 Седрик Макиади (14)
24.03.12
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хофенхайм 1:2
1:0 Марко Ройс (38), 1:1 Роберто Фирмино (77), 1:2 Борис Вукчевич (79)
24.03.12
16:30 ч.
Вердер – Аугсбург 1:1
1:0 Никлас Фюлкруг (61), 1:1 Паул Верхаег (90+2)
24.03.12
16:30 ч.
Майнц – Херта 1:3
0:1 Енис Бен-Хатира (41), 0:2 Адриан Рамос (52), 1:2 Ерик Максим Чипо-Мотинг (58), 1:3 Адриан Рамос (69)
24.03.12
19:30 ч.
Шалке 04 – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 55 мача, 12 победи за Шалке 04, 18 равенства, 25 победи за Байер (Леверкузен)
25.03.12
16:30 ч.
Щутгарт – Нюрнберг (Евроспорт 2 България)
Баланс: 59 мача, 28 победи за Щутгарт, 14 равенства, 17 победи за Нюрнберг
25.03.12
18:30 ч.
Кьолн – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 77 мача, 25 победи за Кьолн, 19 равенства, 33 победи за Борусия (Дортмунд)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.