Реал (Мадрид) сломи у дома Реал Сосиедад с 5:1 в среща от 30-ия кръг на Примера дивисион и възстанови преднината си от 6 точки на върха пред Барселона. По два гола за успеха вкараха Кристиано Роналдо (33, 56) и Карим Бензема (41, 49), а в началото се разписа Гонсало Игуаин (6). Попадението за гостите пък се оказа автогол на Серхио Рамос (42-авт). С двете си попадения Роналдо стана играчът с най-бързите 100 гола в историята на Примера дивисион. Португалецът стигна до тях след изиграни 92 мача. Предишният рекорд се държеше от друг футболист на „белия балет“ - легендарния Ференц Пушкаш. Унгарецът обаче бележи своите 100 попадения в 105 мача за "кралския клуб"

Още в 5-ата минута Карим Бензема можеше да вкара първия гол и да изправи трибуните на „Сантяго Бернабеу” на крака, но вратарят на гостите Клаудио Браво спаси удара на французина. Минута по-късно натискът на "белия балет” се увенча с успех, след като аржентинецът Гонсало Игуаин бе точен за 1:0 след асистенция на Бензема. В 21-ата минута случайно Иманол Агирече се озова сам срещу Икер Касийяс, но не можа да излъже капитана на домакините. Седем минути по-късно Кристиано Роналдо излезе сам срещу Клаудио Браво, който отрази с вещина силния изстрел на португалеца. Преднината на Реал (Мадрид) бе удвоена в 32-ата минута, когато Роналдо бе изведен отлично от Кака по лявото крило, напредна и реализира с прецизен изстрел за 2:0. В 41-ата минута Бензема овладя дълъг пас на Шаби Алонсо и прехвърли Браво за класическото 3:0. Минута по-късно Серхио Рамос си вкара автогол за 3:1, като при попадението първоначално всички останаха с впечатление, че то е дело на Шаби Прието. След неговия удар обаче последен с топката игра Рамос.

След почивката в 49-ата минута Бензема получи извеждащ пас от Сами Кедира и реализира за 4:1 под плонжа на вратаря Браво. Головото шоу продължи в 56-ата минута, когато при бърза контраатака на домакините Кристиано Роналдо бе точен за 5:1 след асистенция на Гонсало Игуаин. В 68-ата минута Антоан Гризман опита ефектно да прехвърли Икер Касияс с глава, но стражът на „кралския клуб” улови. До края мачът просто се доиграваше.

Така след две поредни равенство Реал (Мадрид) се върна на пътя на победата и вече има 75 точки, възстановявайки преднината си от 6 точки на върха пред Барселона, който по-рано победи като гост Майорка (2:0). Реал Сосиедад е на 14-о място с 33 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 30 КРЪГ
24.03.12
19:00 ч.
Майорка – Барселона 0:2
0:1 Лионел Меси (25), 0:2 Жерар Пике (79)
24.03.12
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Реал Сосиедад 5:1
1:0 Гонсало Игуаин (6), 2:0 Кристиано Роналдо (32), 3:0 Карим Бензема (41), 3:1 Серхио Рамос (42-авт.), 4:1 Карим Бензема (49), 5:1 Кристиано Роналдо (56)
Сарагоса – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 109 мача, 33 победи за Сарагоса, 31 равенства, 45 победи за Атлетико (Мадрид)
19:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Спортинг (Хихон) (ТВ +)
Баланс: 79 мача, 39 победи за Атлетик (Билбао), 21 равенства, 19 победи за Спортинг (Хихон)
Бетис – Расинг (Сантандер)
Баланс: 57 мача, 22 победи за Бетис, 21 равенства, 14 победи за Расинг (Сантандер)