Палермо и Удинезе поделиха точките след 1:1 в мача им от 29-ия кръг на Серия „А”.

Домакините от Сицилия поведоха с попадение на Фабрицио Миколи, който се разписа за 1:0 в 32-ата минута след подаване на Барето. Това е 12-и гол на ветерана в Серия "А", като по този начин той стана вторият най-резултатен италианец в първенството след Антонио Ди Натале от Удинезе, който има 19 попадения. Ди Натале обаче не можа да се разпише в този мач, а „фриуланите" дори бяха на път да си тръгнат победени. Все пак резервата Габриел Торйе получи пас от Перейра и оформи крайното 1:1 в 84-ата минута и донесе точката на тима си.

Удинезе няма победа в последните си 4 мача, но въпреки това заема трето място в класирането с 48 точки, колкото има и четвъртият Лацио. Палермо не познава вкуса на победата повече от месец и е на 10-а позиция с 35 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 29 КРЪГ
24.03.12
19:30 ч.
Милан – Рома 2:1
0:1 Пабло Освалдо (44), 1:1 Златан Ибрахимович (53-дузпа), 2:1 Златан Ибрахимович (83)