Байерн продължава без загубена точка от началото на сезона в Бундеслигата. В мач от 5 кръг баварците победиха Волфсбург с класическото 3:0. С два гола за домакините се отличи бившият нападател на “вълците” Марио Манджукич.

Байерн откри резултата в 24-ата минута, когато Рибери проби отдясно, стигна до аутлинията и върна към Швайнщайгер, който с десния крак прати топката в далечния ъгъл на вратата на Диего Беналио.

Марио Манджукич, който през лятото беше привлечен в Мюнхен именно от Волсбург, удвои в 57-ата минута. Хърватският национал беше точен с глава, когато на далечната греда засече центриране на Джердан Шакири отляво.

В 65-ата минута Манджукич отново беше точен с глава. Този път той срещна топката след центриране на Филип Лам отдясно. По този начин хърватинът вече има 5 гола от началото на сезона и стана голмайстор на Байерн за този шампионат. Той изпревари Томас Мюлер, който има 4, но пропусна мача с Волфсбург заради заболяване.

Успехът затвърди баварците на първо място в класирането с пълен актив от 5 мача. Волфсбург заема 10-а позиция с 5 спечелени точки.

Фортуна (Дюселдорф) победи Гройтер Фюрт с 0:2 като гост в дербито на новаците в Бундеслигата. Оливер Финк с глава откри резултата в 26-ата минута, а 7 минути по-късно датчанинът Кен Илсьо удвои. Фортуна продължава да няма загуба от началото на сезона и с две победи и три равенства заема 4-о място с 9 точки. Гройтер Фюрт е 14-и с актив от 4 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 5 КРЪГ
25.09.12
21:00 ч.
Байерн - Волфсбург 3:0
1:0 Бастиан Швайнщайгер (24), 2:0 Марио Манджукич (57), 3:0 Марио Манджукич (65)
25.09.12
21:00 ч.
Шалке 04 – Майнц 3:0
1:0 Джеферсон Фарфан (21-дузпа), 2:0 Люис Холтби (81), 3:0 Теему Пуки (89)
25.09.12
21:00 ч.
Гройтер Фюрт - Фортуна Дюселдорф 0:2
0:1 Оливер Финк (26), 0:2 Кен Илсьо (33)
25.09.12
21:00 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Борусия (Дортмунд) 3:3
0:1 Лукаш Пишчек (24), 0:2 Марко Ройс (28), 1:2 Щефан Айгнер (49), 2:2 Такаши Инуи (51), 2:3 Марио Гьотце (54), 3:3 Андерсон (73)
26.09.12
21:00 ч.
Борусия (М'гладбах) - Хамбургер
Баланс: 88 мача, 30 победи за Борусия, 23 равенства, 35 победи за Хамбургер
26.09.12
21:00 ч.
Щутгарт - Хофенхайм (Евроспорт 2 България)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Байер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскор на БЛИЦ - ТУК