Бетис победи Сарагоса с 2:1 като гост в първи мач от 18-ия кръг в Примера дивисион. Домакините стояха по-добре на терена през първото полувреме. В 38-ата минута Бенят Ечеберия от гостите изчисти от една топка и спаси отбора от неприятна развръзка. Секунди преди почивката обаче при една от редките контраатаки на гостите Джоел Кембъл намери с прекрасен извеждащ пас Рубен Кастро, който изскочи очи в очи с вратаря и не сгреши за 0:1.

През втората част Бетис действаше на контраатака и това се оказа много печеливша тактика. Гостите можеха да удвоят преднината си в 54-ата минута, когато Хорхе Молина бе намерен сам във вратарското поле, но от близо стреля в аут. Само четири минути по-късно обаче отново той се възползва от грешка на защитата на Сарагоса, открадна топката и този път успя да отбележи за 0:2. След това играчите на Бетис направиха още няколко пропуска, но в 77-ата минута Пако Монтаньос успя да отбележи хубав гол с изстрел извън пеналта за крайното 1:2.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 18 КРЪГ
04.01.13
22:30 ч.
Сарагоса – Бетис 1:2
  0:1Рубен Кастро (44), 0:2 Хорхе Молина (58), 1:2 Пако Монтаньос (77)
05.01.13
17:00 ч.
Леванте – Атлетик (Билбао)
Баланс: 14 мача, 3 победи за Леванте, 4 равенства, 7 победи за Атлетик (Билбао)
Депортиво (Ла Коруня) – Малага (ТВ +)
Баланс: 36 мача, 19 победи за Депортиво (Ла Коруня), 10 равенства, 7 победи за Малага
Реал (Мадрид) – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 130 мача, 71 победи за Реал (Мадрид), 36 равенства, 23 победи за Реал Сосиедад
Майорка – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 48 мача, 14 победи за Майорка, 12 равенства, 22 победи за Атлетико (Мадрид)
07.01.13
21:00 ч.
Райо Валекано – Хетафе (Филм +)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Райо Валекано

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ