Новакът Верона обърна гранда Милан с 2:1 в първия мач от новия сезон на италианската Серия „А”. Българският национален вратар Николай Михайлов остана на резервната скамейка на домакините, които се завърнаха в елита след 11 години прекъсване. Пред българския страж бе предпочетен бразилецът Рафаел. "Росонерите" пък за втора поредна година започват участието си в първенството със загуба от отбор, завърнал се в елита.

Мачът на стадион „Марк Антонио Бентегоди” започна по-добре за „росонерите”, които поведоха с попадение на дебютанта в техните редици Андреа Поли (15), който се възползва от асистенция на Марио Балотели и реализира за 0:1. Още до почивката Верона успя да изравни чрез ветерана Лука Тони (30), който засече с глава центриране на Ромуло от корнер.

През втората част отборът от града на Ромео и Жулиета стигна и до пълен обрат, след като Лука Тони (53) отново бе точен с глава за 2:1. Този път бившият италиански национал засече центриране на сръбския си партньор в атака Бошко Янкович. До края на мача Верона успя да запази крехкия си аванс и да ознаменува с победа завръщането си в елита след 11 години отсъствие.