Сампдория загуби от шампиона Ювентус с 0:1 в среща от първия кръг на италианската Серия „А”. Аржентинецът Карлос Тевес (58) ознаменува своя дебют в Калчото с победно попадение за „Старата госпожа”. Испанецът Фернандо Йоренте също дебютира за гостите, след като се появи като резерва в 90-ата минута на мача на мястото на Тевес.

Първото полувреме не предложи много емоции, но вратаря на Самп Да Коща все пак направи 3 ключови спасявания. Иначе като цяло „бианконерите” доминираха през целия мач, но успяха да вкарат само един гол на „моряците”. Това се случи след почивката в 58-ата минута, когато французинът Пол Погба изведе Тевес и аржентинецът не сгреши на празна врата за 0:1. Само 5 минути след това Самп помисли, че резултата е изравнен. Едер центрира от фаул и Коста засече топката на близката греда. Попадението обаче бе отменено заради засада на защитника.

До края на мача Сампдория опита всичко по силите си, за да стигне поне до изравнителен гол, но не успя да създаде сериозни положения за гол. В първата минута от добавеното 3-минутно продължение влезлият като резерва Кастелини извърши грубо нарушение срещу Лихтщайнер и получи директен червен картон, за да доиграят домакините мача в намален състав.

Така Ювентус спази традицията си да започва с победа сезона в Серия "А", след като го направи в 11 от последните си 13 участия в елита.