Интер загуби категорично у дома от лидера Рома с класическото 0:3 в среща от седмия кръг на италианската Серия „А”. Точни за седмата поредна победа на „вълците” и тяхна най-голяма срещу "нерадзурите" в Милано бяха Франческо Тоти (18, 40-д.) и Алесандро Флоренци (44). Тоти вече има 11 попадения в кариерата си срещу Интер, а седем от тях в Милано.

Срещата на „Джузепе Меаца” започна равностойно, но въпреки това гоститв поведоха в 18-ата минута, когато капитанът им Франческо Тоти бе точен със силен удар за 0:1. Отговорът на домакините не закъсня и в 25-ата минута Фреди Гуарин удари греда със страхотен далечен изстрел.

„Нерадзурите” явно нямаха късмет, а в 40-ата минута отново Тоти ги наказа, след като вкара втори гол на Ханданович, този път от дузпа – 0:2. Нарушението за 11-метровия наказателен удар бе отсъдено за нарушение на Алваро Перейра срещу Жервиньо. Това бе 230-и гол за Тоти в Серия "А" негов 14-и на "Джезепе Меаца" - по 7 срещи Интер и Милан.

„Вълците” довършиха съперника още преди почивката, след като в 44-ата минута направиха скоростна контраатака, завършена от Алесандро Флоренци, който направи резултата класически – 0:3.

През втората част гостите рязко намалиха оборотите и се прибраха в защита да бранят сериозния си аванс. „Нерадзурите” обаче така и не успяха да се възползват от нито една от възможностите си и дори не реализираха почетно попадение.

В 66-ата минута топката влезе във вратата на Де Санктис, но попадението бе отменено заради фаул срещу вратаря. След центриране на Паласио, вратаря на Рома скочи и хвана топката, но Ранокия го блъсна и топката се озова в мрежата. Попадението бе отменено заради нарушение. В 79-ата минута Рома остана с човек по-малко на терена, след като Балдзарети получи втори жълт и съответно червен картон.

След първото си поражение от началото на сезона Интер остава на четвърто място с 14 точки. Рома пък записа седми пореден успех и увеличи аванс си на върха. „Вълците” имат пълен актив от 21 точки, а вторият Наполи, който е с мач по-малко, е с 16 пункта.

Интер – Рома 0:3
0:1 Франческо Тоти (18), 0:2 Франческо Тоти (40-дузпа), 0:3 Алесандро Флоренци (44)