Тотнъм победи Шериф Тираспол с 2:1 в мач от група “К” на турнира Лига Европа. Попадението за молдовския тим реализира Исмаил Иса. Бившият нападател на “Левски” 4 доскорошен на Литекс вкара при 0:2 в 72-ата минута. Каду стреля към вратата на Тотнъм, вратарят Фридел изби, но топката попадна в Иса, който от въздуха с ножичен удар от малък ъгъл я прати зад голлинията. Първото полувреме завърши наравно 0:0, а домакините поведоха с гол на Ерик Ламела в 60-ата минута. Звездата Джърмейн Дефоу удвои от дузпа в 67-ата, след което Иса отбеляза почетното попадение за молдовците.

След успеха Тотнъм има 12 точки от четири поредни победи и се класира за елиминациите напролет. В другия мач Анжи Махчкала надви инфарктно с 1:0 като гост Тромсьо. Единственото попадение реализира арменецът Мкъртчиян в четвъртата минута от добавеното време. Руснаците се затвърдиха на второто място в групата със 7 точки и са почти сигурни участници на 1/16-финалите. Шериф е с 2 точки на трета позиция, Тромсьо е само с 1 точка./БЛИЦ