Тотнъм победи с лекота Манчестър Сити – 3:0 и продължава с доборото си представяне в Премиършип през този сезон. За гостите 20 минути записа българският национал Мартин Петров, който се появи в игра в 71-ата минута на мястото на Найджъл Де Йонг.

В 37-ата минута “шпорите” откриха резултата. Ленън центрира отдясно, Крауч стреля с глава, кълбото срещна тялото на Айрлънд и попадна в краката на Кранчар, който отблизо не сгреши за 1:0.

През второто полувреме Арсенал продължи да търси активно второ попадение, което да ги успокои и в крайна сметка съумяха да го постигнат в 54-ата минута чрез основния си голмайстор Джърмейн Дефо. Тогава Крауч свали с глава за нисичкия нападател, а той от воле прати кълбото в мрежата на Гивън за 2:0.

Крайното 3:0 оформи Кранчар с втория си гол в срещата в 93-ата минута, след като бе най-съобразителен след ъглов удар./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
От 25 ноември
Хъл Сити – Евертън 3:2
1:0 Стивън Хънт (13), 2:0 Ендрю Доусън (20), 2:1 Дийн Марни (28), 3:1 Камил Заяте (49-автогол), 3:2 Луи Саха (65-дузпа)