Българският национал Валери Домовчийски игра 16 минути за Херта при домакинското равенство 1:1 с Майнц в мач от 22 кръг на Бундеслигата. Домо се появи на терена в 74-ата минута на мястото на гръцкия национал Теофанис Гекас. Гостите откриха резултата в 37-ата минута чрез нападателя от Буркина Фасо Аристиде Бансе, но колумбиецът Адриан Рамос изравни в 51-ата. Въпреки спечелената точка Херта остана на последно място в класирането и няма победа за първенство вече 4 мача.

Рууд ван Нистелрой се появи в игра като резерва и с двата си гола донесе победата на Хамбургер с 3:1 като гост на Щутгарт. Така бе сложен край на серията от пет поредни победи на “швабите”, които нямаха загуба под ръководството на Кристиан Грос. Маркус Берг даде аванс на Хамбургер в 23-ата минута, но в 55-ата Кристиан Треш изравни. В 65-ата минута Ван Нистелрой замени Младен Петрич и след 10 минути вкара първият си гол в Бундеслигата, а две минути по-късно гарантира победата на тима си.

Вердер показа, че излиза от кризата, след като записа трета поредна победа във всички турнири. Тимът от Бремен увеличи напрежението от предстоящо изпадане на Хановер, след като си тръгна от “AWD Арена” с успех от 5:1. “Зелено-белите” вкараха четири от попаденията си през първото полувреме. Байер (Леверкузен) оглави еднолично класирането на Бундеслигата, след като се наложи с 2:1 над шампиона Волфсбург./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 22 КРЪГ
От 12 февруари (петък)
Борусия (Мьонхенгладбах) – Нюрнберг 2:1
1:0 Роберто Колаути (27), 1:1 Алберт Буняку (47), 2:1 Роб Фрийнд (74)

От 13 февруари (събота)
Байер (Леверкузен) – Волфсбург 2:1
1:0 Щефан Райнарц (48), 2:0 Андре Ленц (68-автогол), 2:1 Един Джеко (79)

Щутгарт – Хамбургер 1:3
0:1 Маркус Берг (23), 1:1 Кристиан Треш (55), 1:2 Рууд ван Нистелрой (75), 1:3 Рууд ван Нистелрой (77)

Бохум – Хофенхайм 2:1

1:0 Станислав Шестак (24), 1:1 Ведад Ибишевич (64), 2:1 Златко Дедич (76)

Хановер – Вердер 1:5
0:1 Петер Ниймайер (11), 0:2 Налдо (18), 0:3 Леон Андреасен (27-автогол), 0:4 Аарон Хънт (44), 1:4 Кристиан Шулц (59), 1:5 Клаудио Писаро (68)

Херта – Майнц 1:1
0:1 Аристид Бансе (37), 1:1 Адриан Рамос (51)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 13 февруари (събота)
19:30 часа Байерн – Борусия (Дортмунд)(Евроспорт 2 България)
Баланс: 81 мача, 37 победи за Байерн, 26 равенства, 18 победи за Борусия (Дортмунд)