Три гола през първото полувреме донесоха на Ювентус победата с 3:1 над Фулъм в първи осминафинал от Лига Европа.

Никола Легроталие даде аванс на „Старата госпожа” още в 9-ата минута, когато с глава засече центриране на Диего от корнер.

В 25-ата минута Джонатан Зебина удвои с прецизен удар от около 25 метра. Десет минути по-късно Диксън Етуху върна едно попадение за Фулъм, след като ударът рикошира в Легроталие.

В добавеното време на първата част Давид Трезеге възстанови преднината от два гола на Ювентус. Французинът показа бърза реакция, след като ударът му се отбир в гредата, но не сбърка при добавката.

През второто полувреме нов гол не падна, а в крайна сметка „Старата госпожа” ще гостува на реванша през другата седмица с удобна преднина./БЛИЦ