Късен гол на Хатем Бен Арфа донесе на Олимпик (Марсилия) равенството 1:1 като гост на Бенфика в първи осминафинален мач от Лига Европа.

Двата тима създадоха доста положения за гол през първото полувреме, но двамата вратари Жулио Сезар на Бенфика и Стив Манданда от Олимпик опазиха вратите си.

В същия стил протекоха и първите 30 минути на втората част, но в 76-ата Макси Перейра откри резултата след центриране на Анхел ди Мария.

Изглеждаше, че Бенфика ще успее да задържи малката си преднина и да се поздрави с победата, когато в последната минута Олимпик (Марсилия) стигна до изравнителен гол.

Хатем Бен Арфа с глава засече центриране на Лоран Бонар, а попадението му дава предимство на френския тим преди реванша през другата седмица./БЛИЦ