Белгийският шампион Стандард (Лиеж) спечели убедителна победа с 3:1 като гост на Панатинайкос в първи осминафинален мач от Лига Европа и е почти сигурен участник в следващата фаза.

Стандард откри резултата след едва осем минути игра, когато Аксел Витсел засече центриране на Диудон Мбокани. След още осем минути белгийците отново попариха „детелините”, когато Милан Йованович излъга излезлия напред вратар Галинович и на празна врата направи 2:0.

Веднага след почивката гръцкият тим върна едно попадение. В 48-ата минута Лукас Винтра с глава засече центриране от фаул. Това обаче не можа да спаси Панатинайкос от поражението.

Четвърт час преди края Стандард (Лиеж) възстанови преднината си от два гола, когато Иван де Камарго овладя дълъг пас на Йованович и стреля покрай Галинович.

Победата почти гарантира на белгийските шампиони класиране на четвъртфиналите на Лига Европа, като Панатинайкос се нуждае минимум от победа с 3:0, 4:1 или с два гола преднина при всякакъв друг резултат на реванша./БЛИЦ