Кайзерслаутерн нанесе първо поражение на шампиона Байерн (Мюнхен) през новия сезон в Бундеслигата. На своя стадион "Фриц Валтер Щадион" Кайзерслаутерн победи баварците с 2:0 в среща от втория кръг. Головете за домакините паднаха в рамките на една минута през първото полувреме - в 36-ата точен бе Иво Иличевич, а Сърджан Лакич се разписа в 37-ата. Българският нападател Илиян Мицански дори не попадна в групата за мача на Кайзерслаутерн.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 2 КРЪГ

На 27 август (петък) от 21:30 часа

Кайзерслаутерн - Байерн 2:0
1:0 Иличевич (36), 2:0 Лакич (37)

На 28 август (събота) от 16:30 часа
Шалке 04 – Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 42 мача, 21 победи за Шалке 04, 8 равенства, 13 победи за Хановер

Вердер – Кьолн
Баланс: 80 мача, 31 победи за Вердер, 18 равенства, 31 победи за Кьолн

Волфсбург - Майнц 05
Баланс: 8 мача, 5 победи за Волфсбург, 1 равенство, 2 победи за Майнц 05

Айнтрахт (Франкфурт) – Хамбургер
Баланс: 84 мача, 25 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 20 равенства, 39 победи за Хамбургер

Нюрнберг - Фрайбург
Баланс: нямат мачове

На 28 август (събота) от 19:30 часа
Санкт Паули - Хофенхайм (Евроспорт 2 България)

На 29 август (неделя) от 16:30 часа
Леверкузен – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 56 мача, 21 победи за Леверкузен, 22 равенства, 13 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

На 29 август (неделя) от 18:30 часа
Щутгарт – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 84 мача, 38 победи за Щутгарт, 18 равенства, 28 победи за Борусия (Дортмунд)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.