Българският футболист Иван Стоянов остана резерва за Алания (Владикавказ) при късния обрат за победата с 2:1 над Сибир като гост в мач от 20 кръг на руската Премиер лига. Другият българин в състава на Алания Иван Иванов не бе в групата за двубоя.

Домикините от Новосибирск откриха резултата в 13-ата минута, когато Зиновиев завърши с голов удар многоходова комбинация на тима. Бившият играч на Славия Стив Жозеф Ренет игра цял мач за Сибир.

Алания изкова победата в заключителните минути на мача. Ибрахим Гнану изравни в 90-ата минута, а в третата минута на добавеното време Бабаджиде Колинз вкара победния гол в мача.

Победата донесе на гостите от Владикавказ сбор от 22 точки в първенството и те се изкачиха на 12-о място в класирането. Сибир пък остана на последната 16-а позиция с 12 точки. Лидер е Рубин с 43 точки./БЛИЦ

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 20 КРЪГ
На 11 септември (събота)
Сибир – Алания 1:2

Предстоящи
На 11 септември (събота): Зенит – Том, Спартак (Москва) – Сатурн, Рубин – Амкар
На 12 септември (неделя): Локомотив (Москва) – ЦСКА (Москва), Криля советов – Спартак (Налчик), Динамо (Москва) – Терек, Ростов – Анжи

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 43, 2.Рубин 37, 3.ЦСКА (Москва) 36, 4.Спартак (Налчик) 33, 5.Ростов 29 и др.