Реал (Мадрид) победи Еспаньол с 3:0 в мач от 4-ия кръг на Примера дивисион. По този начин “белия балет” постигна трета поредна победа в първенството и оглави временното класиране преди останалите мачове от кръга. Кристиано Роналдо бе с основна заслуга за успеха.

Мачът започна с опасно положение пред вратата на Касияс, след като в 6-ата минута Кайехон стреля опасно, но встрани от вратата на Реал Мадрид. Минута по-късно се наложи Камени да отразява опасен удар на Анхел ди Мария. Кристиано Роналдо спечели дузпа за Реал в 27-ата минута, когато след изпълнение на пряк свободен удар от негова страна топката срещна ръката на Луис Гарсия и съдията Клос Гомес посочи бялата точка. В 28-ата минута Роналдо направи 1:0 от бялата точка.

В рамките на две минути централният бранител на Реал Мадрид Пепе си изкара два жълти картона и напусна терена в 58-ата минута. Гостите обаче също останаха с 10 човека, след като в 61-ата минута Галан влезе грубо в краката на Кристиано Роналдо и бе изгонен с директен червен картон.

В 79-ата минута Кристиано Роналдо пусна чудесен извеждащ пас към Игуаин, който изскочи сам срещу Камени и нямаше проблеми да го преодолее с удар в близкия десен ъгъл за 2:0. Реал Мадрид стигна до трети гол в срещата в 87-ата минута, когато Ласана Диара направи добър пробив, след което подаде към влезлия като резерва Карим Бензема, той финтира двама защитници на Еспаньол, след което с премерен удар в долния десен ъгъл реализира за 3:0. Еспаньол завърши мача с девет играча на терена, след като в 88-ата минута Форлин бе изгонен с втори жълт картон за реплика към съдията Клос Гомес.

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 4 КРЪГ

На 21 септември (вторник) от 21:00 часа
Осасуна - Реал Сосиедад 3:1
0:1 Раул Тамудо (16), 1:1 Валтер Пандиани (38), 2:1 Камунас (43), 3:1 Аранда (74)

Атлетик (Билбао) – Майорка 3:0
1:0 Лопес (44), 2:0 Домингес (62-дузпа), 3:0 Перес (90)

На 21 септември (вторник) от 23:00 часа
Реал (Мадрид) - Еспаньол 3:0
1:0 Кристиано Роналдо (28-дузпа), 2:0 Игуаин (79), 3:0 Бензема (88)

На 22 септември (сряда) от 21:00 часа
Барселона - Спортинг (Хихон) (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 76 мача, 45 победи за Барселона, 16 равенства, 15 победи за Спортинг (Хихон)

Сарагоса - Еркулес
Баланс: 26 мача, 9 победи за Сарагоса, 10 равенства, 7 победи за Еркулес

Алмерия - Леванте
Баланс: 2 мача, 1 победа за Алмерия, 1 победа за Леванте

На 22 септември (сряда) от 23:00 часа
Валенсия - Атлетико (Мадрид) (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 140 мача, 52 победи за Валенсия, 36 равенства, 52 победи за Атлетико (Мадрид)

На 23 септември (четвъртък) от 21:00 часа
Хетафе – Малага
Баланс: 8 мача, 4 победи за Хетафе, 1 равенство, 3 победи за Малага

Виляреал - Депортиво (Ла Коруня) (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 22 мача, 8 победи за Виляреал, 4 равенства, 10 победи за Депортиво (Ла Коруня)

На 23 септември (четвъртък) от 23:00 часа
Севиля - Расинг (Сантандер) (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 66 мача, 27 победи за Севиля, 15 равенства, 24 победи за Расинг (Сантандер)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.