Барселона записа успех с минималното 1:0 у дома срещу Спортинг (Хихон) в мач от 4-ия кръг на Примера дивисион. Автор на единственото попадение стана Давид Вия, който се разписа в 49-ата минута след асистенция на Даниел Алвеш.

Успехът изкачи селекцията на Хосеп Гуардиола на третото място във временното класиране в Примера дивисион. Барса е с 9 точки. По 10 имат Реал (Мадрид) и Валенсия.

"Прилепите" пропуснаха да оглавят еднолично класирането, като завършиха 1:1 при гостуването си на Атлетико (Мадрид). Преди този мач Валенсия имаше три поредни победи.

"Дюшекчиите" поведоха при гостуването си на "Местая" с гол на Шимао Саброса в 19-ата минута, а точката на домакините донесе Ариц Адурис, разписал се с глава в 83-ата минута за крайното 1:1. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 4 КРЪГ

От 21 септември (вторник)
Осасуна - Реал Сосиедад 3:1
0:1 Раул Тамудо (16), 1:1 Валтер Пандиани (38), 2:1 Камунас (43), 3:1 Аранда (74)

Атлетик (Билбао) – Майорка 3:0
1:0 Лопес (44), 2:0 Домингес (62-дузпа), 3:0 Перес (90)

Реал (Мадрид) - Еспаньол 3:0
1:0 Кристиано Роналдо (28-дузпа), 2:0 Игуаин (79), 3:0 Бензема (88)

Валенсия - Атлетико (Мадрид) 1:1
0:1 Шимао Саброса (19), 1:1 Ариц Адурис (83)

На 23 септември (четвъртък) от 21:00 часа
Хетафе – Малага
Баланс: 8 мача, 4 победи за Хетафе, 1 равенство, 3 победи за Малага

Виляреал - Депортиво (Ла Коруня) (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 22 мача, 8 победи за Виляреал, 4 равенства, 10 победи за Депортиво (Ла Коруня)

На 23 септември (четвъртък) от 23:00 часа
Севиля - Расинг (Сантандер) (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 66 мача, 27 победи за Севиля, 15 равенства, 24 победи за Расинг (Сантандер)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.