Новакът Леванте спря победния ход на Реал (Мадрид). След успехите срещу Осасуна, Реал Сосиедад и Еспаньол, отборът воден от Жозе Моуриньо неочаквано направи равенство 0:0 при гостуването си на Леванте. Мачът се игра почти през цялото време на една врата, но Кристиано Роналдо, Гонсало Игуаин и Карим Бензема бяха отчаяни от великолепните изяви на стража на домакините Маноло Рейна. В последните минути играчите на Леванте се окопаха изцяло в наказателното си поле, но издържаха.

Преди почивката футболистите на Реал (Мадрид) отправиха доста удари по посока вратата на Маноло Рейна, но малко от тях носеха реална опасност за стража на Леванте. Най-активен в редиците на гостите беше левият бек Марсело, който се включваше във всяка атака и си партнираше добре с Роналдо. В 10-ата минута бразилецът хитро изведе Гонсало Игуаин, но той стреля високо. В края на полувремето натискът на "белите" се засили и Кристиано Роналдо пропусна две добри възможности за гол. В 38-ата минута португалецът стреля с глава, но Рейна изби в ъглов удар. В следващата интересна ситуация пред вратата на Леванте Роналдо изпревари стража на домакините, но топката излезе в аут.

Втората част започна с греда за Реал. Положението бе почти куриозно - Шаби Алонсо центрира от корнер, а фалцираната топка се отби от десния страничен стълб. В 62-ата минута Месут Йозил бе сменен от Карим Бензема, а Анхел Ди мария отстъпи мястото си на Педро Леон. В заключителните минути около наказателното поле на Леванте се изви истинска вихрушка, но гол така и не падна. Два пропуска направи Бензема, а Кристиано Роналдо нямаше късмет след красив удар от въздуха.

В крайна сметка двубоят приключи 0:0 и Реал не можа да се изравни по точки с водача Валенсия. Мадридчани имат 11 точки, а "прилепите" са начело с 13./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 5 КРЪГ

На 25 септември (събота)

Спортинг (Хихон) – Валенсия 0:2
0:1 Топал (7), 0:2 Роберто Солдадо (10)

Леванте – Реал (Мадрид) 0:0

23:00 часа Атлетик (Билбао) – Барселона (ТВ +)
Баланс: 158 мача, 59 победи за Атлетик (Билбао), 26 равенства, 73 победи за Барселона

На 26 септември (неделя)
18:00 часа Расинг (Сантандер) – Хетафе
Баланс: 12 мача, 5 победи за Расинг (Сантандер), 2 равенства, 5 победи за Хетафе

18:00 часа Депортиво (Ла Коруня) – Алмерия
Баланс: 6 мача, 2 победи за Депортино (Ла Коруня), 2 равенства, 2 победи за Алмерия

18:00 часа Еспаньол – Осасуна
Баланс: 58 мача, 21 победи за Еспаньол, 14 равенства, 23 победи за Осасуна

18:00 часа Майорка – Реал Сосиедад (Филм +)
Баланс: 24 мача, 10 победи за Майорка, 4 равенства, 10 победи за Реал Сосиедад

20:00 часа Еркулес – Севиля (ТВ +)
Баланс: 36 мача, 11 победи за Еркулес, 10 равенства, 15 победи за Севиля

22:00 часа Атлетико (Мадрид) – Сарагоса
Баланс: 106 мача, 42 победи за Атлетико (Мадрид), 31 равенства, 33 победи за Сарагоса