Барселона победи без проблеми Атлетик Билбао с 3:1 в мач от петия кръг на испанската Примера дивисион. По този начин каталунците изпревариха Реал Мадрид, след като „белият балет” не успя да победи Леванте. Задачата на каталунците бе улеснена в 34-ата минута, когато Фернандо Аморебиета получи директен червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

Първият гол падна в 55-ата минута, когато след добра комбинация с по едно докосване, Давид Вия изведе Сейду Кейта, който с лек, но точен удар под плонжа на вратаря вкара за 1:0. Шави удвои преднината на своя отбор в 74-ата минута, след като реализира с точен удар извън границата на наказателното поле.

Сериозна глупост направи Давид Вия, който три минути преди края на мача бе изгонен за удар без топка срещу противников футболист. Малко след това Атлетик намали с гол на Игор Габилондо. Удар с глава на Мартинес бе избит от Валдес, топката попадна в Оскар Де Маркос, който подаде на Габилондо, за когото остана само да чукне във вратата.

До края на мача домакините се втурнаха в опит да изравнят, което доведе до трети гол за каталунците. В даденото от съдията добавено време при контра за каталунците, Педро нахлу отдясно и подаде за Серхио Бускетс, който с удар от около 12 метра в горния десен ъгъл оформи крайното 3:1.

В класирането Барселона вече е на второ място с 12 точки, на една зад лидера Валенсия, но и на една пред Реал. Атлетик Билбао е на седма позиция със 7 точки./БЛИЦ

18:00 часа Расинг (Сантандер) – Хетафе
Баланс: 12 мача, 5 победи за Расинг (Сантандер), 2 равенства, 5 победи за Хетафе

18:00 часа Депортиво (Ла Коруня) – Алмерия
Баланс: 6 мача, 2 победи за Депортино (Ла Коруня), 2 равенства, 2 победи за Алмерия

18:00 часа Еспаньол – Осасуна
Баланс: 58 мача, 21 победи за Еспаньол, 14 равенства, 23 победи за Осасуна

18:00 часа Майорка – Реал Сосиедад (Филм +)
Баланс: 24 мача, 10 победи за Майорка, 4 равенства, 10 победи за Реал Сосиедад

20:00 часа Еркулес – Севиля (ТВ +)
Баланс: 36 мача, 11 победи за Еркулес, 10 равенства, 15 победи за Севиля

22:00 часа Атлетико (Мадрид) – Сарагоса
Баланс: 106 мача, 42 победи за Атлетико (Мадрид), 31 равенства, 33 победи за Сарагоса