Барселона успя да победи с 2:1 Валенсия, след като на полувремето губеше в резултата. Така каталунците се изравниха с "прилепите" на върха в класирането в Примера дивисион, като и двата отбора имат по 16 точки.

Валенсия поведе при гостуването на "Камп Ноу" с гол на Пабло Ернандес в 38-ата минута. В 48-ата Андрес Иниеста изравни за каталунците, а крайното 2:1 оформи Карлес Пуйол в 63-ата.

В друг мач от съботната програма на Примера дивисион Атлетико (Мадрид) победи с 2:0 Хетафе. Точни за "дюшекчиите" бяха Шимао и Диего Коща. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 7 КРЪГ

От 16 октомври (събота)
Атлетико (Мадрид) – Хетафе 2:0
1:0 Шимао (38), 2:0 Диего Коща (73)

Барселона – Валенсия 2:1
0:1 Пабло Ернандес (38), 1:1 Андрес Иниеста (48), 2:1 Карлес Пуйол (63)

23:00 часа Малага – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 60 мача, 11 победи за Малага, 14 равенства, 35 победи за Реал (Мадрид)

На 17 октомври (неделя)
18:00 часа Расинг (Сантандер) – Алмерия
Баланс: 6 мача, 2 победи за Расинг (Сантандер), 2 равенства, 2 победи за Алмерия

18:00 часа Депортиво (Ла Коруня) – Осасуна
Баланс: 32 мача, 15 победи за Депортиво (Ла Коруня), 8 равенства, 9 победи за Осасуна

18:00 часа Леванте – Реал Сосиедад
Баланс: 4 мача, 2 победи за Леванте, 1 равенства, 1 победи за Реал Сосиедад

18:00 часа Майорка – Еспаньол (Филм +)
Баланс: 30 мача, 13 победи за Майорка, 5 равенства, 12 победи за Еспаньол

20:00 часа Атлетик (Билбао) – Сарагоса (ТВ +)
Баланс: 110 мача, 50 победи за Атлетик (Билбао), 30 равенства, 30 победи за Сарагоса

22:00 часа Спортинг (Хихон) – Севиля (ТВ +)
Баланс: 68 мача, 25 победи за Спортинг (Хихон), 10 равенства, 33 победи за Севиля