Българският национал Благой Георгиев започна като титуляр за Терек при домакинското равенство 1:1 със Спартак (Налчик) в мач от 26 кръг на руската Премиер лига.

Георгиев остана на терена до 70-ата минута, когато отстъпи мястото си на Гвазава. В 30-ата минута на мача Благой получи жълт картон.

И двата гола в мача в Грозни бяха реализирани от играчи на гостите. Васаянович си заби автогол в 13-ата минута, а три минути преди края на мача Дядюн вкара изравнителното попадение.

Терек заема девето място в класирането с 32 точки, докато Спартак (Налчик) е на пета позиция с 40 точки. Лидер с 60 точки е Зенит./БЛИЦ

Предстоящи
На 31 октомври: Анжи – Локомотив (Москва), Сатурн – ЦСКА (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 60, 2.Рубин 54, 3.ЦСКА (Москва) 50, 4.Спартак (Москва) 46, 5.Спартак (Налчик) 40 и др.