Националът Мартин Петров вкара втория си гол за Болтън. Крилото се разписа в 90-ата минута при успеха на тима си над участника в Шампионската лига Тотнъм с 4:2. “Шпорите”, които през седмицата биха шампиона на Европа Интер с 3:1, така и не успяха да покажат добро лице в днешната среща.

Кевин Дейвис откри резултата в 31-ата минута. В 56-ата минута Гретар Стейнсон удвои, а Дейвис вкара третия гол за тима си и свой втори двадесет минути по-късно от дузпа. В този момент Тотнъм се посъживи и успя да върне две от попаденията. В 79-ата и 87-ата минути Алън Хътън и Роман Павлюченко вкараха за “шпорите".

Мартин Петров не позволи на тима си да се притеснява и в последната минута направи 4:2 след асистенция на направилия страхотен мач Дейвис. Българинът, който бе с контузия, се бе появил на терена осем минути по-рано на мястото на Мартин Тейлър.

Със спечелените 3 точки Болтън измести Тотнъм от петото място в класирането, като двата има са с по 15 точки//БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 11 КРЪГ

Болтън - Тотнъм 4:2
1:0 Дейвис (31), 2:0 Стейнсон (56), 3:0 Дейвис (76-д), 3:1 Хътън (79), 3:2 Павлюченко (87), 4:2 Мартин Петров (90)

Уест Бромич - Манчестър Сити
Баланс: 126 мача, 49 победи за Уест Бромич, 26 равенства, 51 победи за Манчестър Сити

На 7 ноември (неделя) от 18:00 часа