Испанският нападател Раул вкара хеттрик за Шалке 04 при победата с 4:0 над Вердер в мач от 13 кръг на Бундеслигата. “Кралскосините” откриха с гол на Кристоф Мецелдер, а след това Раул наниза трите си попадения. Така тимът от Гелзенкирхен събра 13 точки и излезе над зоната на изпадащите.

Българският нападател Илиян Мицански не игра за Кайзерслаутерн при победата с 3:1 над Нюрнберг. “Червените дяволи” вкараха и трите си гола в първия половин час, а Роберт Мак върна едно попадение за “франките” в 67-ата минута, само 4 минути след като се появи в игра. Гостите от Кайзерслаутерн завършиха мача с 10 души, а Андреас Волф изпусна и дузпа за Нюрнберг.

Майнц прекъсна серията си от три поредни загуби за първенство, след като се наложи с 3:2 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах). Тимът на Томас Тухел стигна до победата с обрат в последните 15 минути. Лидерът Борусия (Дортмунд) също записа успех като гост, след като в последния четвърт час обърна Фрайбург за 2:1.

Гол в добавеното време на Майк Ханке донесе на Хановер победата с 3:2 над Хамбургер. Хофенхайм записа убедителен успех с 4:0 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт), като с два гола се отчете босненският национал Ведад Ибишевич./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 13 КРЪГ
От 20 ноември (събота)
1:0 Кристоф Мецелдер (22), 2:0 Раул (45+2), 3:0 Раул (56), 4:0 Раул (71)

0:1 Борис Вукчевич (31), 0:2 Ведад Ибишевич (69), 0:3 Ведад Ибишевич (70), 0:4 Пениел Млапа (90)

1:0 Марко Ройс (53), 1:1 Андре Шюрле (64), 2:1 Марко Ройс (69), 2:2 Сами Алаги (76), 2:3 Сами Алаги (88)

1:0 Матс Хумелс (26-автогол), 1:1 Роберт Левандовски (75), 1:2 Менсур Муйджа (78-автогол)

1:0 Ларс Щиндъл (31), 1:1 Хьон-Мин Сон (40), 1:2 Хьон-Мин Сон (54), 2:2 Кристиан Шулц (59), 3:2 Майк Ханке (90+1)

0:1 Стивен Ривич (4), 0:2 Иво Иличевич (12), 0:3 Сърджан Лакич (33), 1:3 Роберт Мак (67)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 20 ноември (събота) от 19:30 часа
Байер (Леверкузен) - Байерн (Мюнхен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 62 мача, 13 победи за Байер (Леверкузен), 12 равенства, 37 победи за Байерн (Мюнхен)

На 21 ноември (неделя) от 16:30 часа