Реал Мадрид победи с категорично 5:1 Атлетик Билбао в среща от 12-ия кръг на Примера дивисион. С хеттрик се отличи звездата на “белия балет” Кристиано Роналдо, който не остана по-назад от Лео Меси. Аржентинецът заби три гола във вратата на Алмерия при успеха с 8:0. Мениджърът на Реал (Мадрид) Жозе Моуриньо изгледа двубоя от трибуните, тъй като е наказан. Специалния обаче се връща на скамейката за Ел Класико, което е на 29 ноември (понеделник).

Двубоят започна не толкова добре за домакините. Още във втората минута Йоренте майсторски изигра Рикардо Карвальо и Сами Кедира, преодоля Икер Касияс, но Пепе изби от голлинията. В 19-ата минута хубав пас на Ди Мария позволи на Игуаин да реализира за 1:0. В 30-ата минута Месут Йозил даде пас на Кристиано, който шутира за 2:0. В 40-ата минута гостите намалиха на 1:2. Андони Ираола не успя да стреля, но се получи пас към Йоренте, който вкара попадението.

Оспорвано започна и втората част на сблъсъка. Сусаета стреля опасно в 54-ата минута, но Икер Касияс изби. Минута по-късно Анхел ди Мария бе повален на земята от Сусаета. Серхио Рамос застана зад топката и не сбърка за 3:1. В 62-ата минута Кристиано Роналдо реализира за 4:1 след изпълнение от пряк свободен удар. До края на мача имаше положения и пред двете врати. В 87-ата Хавиер Мартинес от Атлетик удари напречната греда. В 92-ата минута Естебан Гранеро бе спънат и Реал Мадрид получи втора дузпа. Кристиано Роналдо на два пъти се спря, вкара в мрежата, но се наложи да пребие дузпата. При новото изпълнение пак
реализира, оформяйки хеттрика си за крайното 5:1.

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 12 КРЪГ
На 20 ноември (събота)

Виляреал - Валенсия 1:1
0:1 Ариц Адурис (21), 1:1 Джузепе Роси (73)

Алмерия - Барселона 0:8
0:1 Меси (17), 0:2 Иниеста (19), 0:3 Ариадела (27-автогол), 0:4 Педро (35), 0:5 Меси (37), 0:6 Боян Къркич (62), 0:7 Меси (67), 0:8 Боян Къркич (73)

Реал (Мадрид) - Атлетик (Билбао) 5:1
1:0 Гонсало Игуаин (19), 2:0 Роналдо (30), 2:1 Йоренте (40), 3:1 Серхио Рамос (57-дузпа), 4:1 Роналдо (62), 5:1 Роналдо (90-дузпа)

На 21 ноември (неделя)
18:00 часа,
Осасуна - Спортинг (Хихон)
Баланс: 38 мача, 13 победи за Осасуна, 7 равенства, 18 победи за Спортинг (Хихон)

18,00 часа, Еспаньол – Еркулес
Баланс: 38 мача, 17 победи за Еспаньол, 12 равенства, 9 победи за Еркулес

18,00 часа, Леванте - Расинг (Сантандер)
Баланс: 6 мача, 3 победи за Леванте, 2 равенства, 1 победа за Расинг (Сантандер)

18,00 часа, Депортиво (Ла Коруня) – Малага
Баланс: 36 мача, 19 победи за Депортиво (Ла Коруня), 10 равенства, 7 победи за Малага

22:00 часа,
Реал Сосиедад - Атлетико (Мадрид) (ТВ+ Булсатком)
Баланс:
114 мача, 33 победи за Реал Сосиедад, 28 равенства, 53 победи за Атлетико (Мадрид)