Ювентус пропусна да скъси дистанцията от лидера Милан, след като завърши 1:1 при домакинството си нà Фиорентина от 14-я кръг на Серия А. “Росонерите” направиха грешна стъпка и завършиха също 1:1 при гостуването си на Сампдория малко по-рано.

Мачът започна много лошо за домакините, които изоставаха в резултата още в 4-ата минута, когато Марко Мота си отбеляза неспасяем автогол. Футболистите на Ювентус имаха надмощие до края на първото полувреме и се опитаха да изравнят резултата, но неуспешно.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени и играчите на “старата госпожа” търсеха изравнителното попадение, но положенията пред Артур Боруц бяха малко. Все пак Ювентус успя да изравни резултата в 82-ата минута, когато се разписа Симоне Пепе.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Фелипе бе изгонен в 89-ата минута с директен червен картон.

След това равенство Ювентус има актив от 24 точки и дели трето място във временното класиране с на Наполи, а Фиорентина се намира на тринадесета позиция с 16 точки./БЛИЦ