Лацио победи с 3:1 Интер в първия мач от програмата на 15-ия кръг на Серия "А", игран на "Олимпико". Така "орлите" от Рим се изравниха с лидера Милан. И двата отбора са с по 30 точки, но "росонерите" имат мач по-малко. С победата Лацио задълбочи още повече кризата в тима на Рафаел Бенитес. "Нерадзурите" имат само една победа в последните си шест мача в шампионата и заминават в доста лошо настроение за Световното клубно първенство, където ще защитава честта на Европа като носител на Шампионската лига. След загубата Интер заема 6-ото място в Серия "А" преди останалите двубои от кръга.

Лацио откри резултата в 26-ата минута. Ернанес бе оставен непокрит след изпълнение на корнер, стреля с глава, Лука Кастелаци със сетни сили изби от голлинията и трябваше Естебан Камбиасо да чисти със задна ножица, той обаче не успя да го направи добре и с гърди от един метър бранителят Джузепе Биава прати топката в мрежата на Интер - 1:0.

В 52-ата Мауро Сарате се озова сам срещу Лука Кастелаци, след като бе изведен отлично от Ернанес, преодоля Тиаго и удвои преднината на домакините - 2:0.

В 74-ата Горан Пандев намали за "нерадзурите" след асистенция на Уесли Снайдер и силен изстрел с левия крак от близко разстояние. Гостите обаче не успяха да стигнат до изравнително попадение, като дори получиха и трети гол. Вкара го Ернанес в 89-ата минута. 25-годишният бразилец изпълни пряк свободен удар, топката се отби в стената и влетя в мрежата Кастелаци за крайното 3:1 за Лацио. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 15 КРЪГ

От 3 декември (петък)
Лацио - Интер 3:1
1:0 Джузепе Биава (26), 2:0 Мауро Сарате (52), 2:1 Горан Пандев (74), 3:1 Ернанес (89)

На 4 декември (събота) от 19:00 часа