Арсенал оглави класирането във Висшата лига, след като в мач от 16 кръг се наложи с 2:1 над Фулъм в лондонското дерби на кръга. “Артилеристите” се възползваха от поредната издънка на Челси, който направи домакинско 1:1 с Евертън. Равенството на “сините” и отложеният мач на Манчестър Юнайтед означават, че тимът на Арсен Венгер ще остане начело и след изиграването на останалите мачове от кръга.

И двата гола на Арсенал бяха реализирани благодарение на гения на Самир Насри. Френският национал откри резултата в 14-ата минута, след като премина през двама защитници на Фулъм. “Котиджърс” стигнаха до изравнителното попадение чрез Диоманси Камара. Четвърт час преди края Насри донесе победата на тима си, след като отново навърза няколко бранители на гостите.

Челси не успя да се възползва от възможността да си върне първото място в класирането, което загуби преди седмица, и направи само домакинско 1:1 с Евертън. Това бе пети пореден мач във Висшата лига без победа за “сините”. Джон Тери удари напречната греда преди Дидие Дрогба да се разпише от дузпа в 42-ата минута. Наказателнията удар бе отсъден за фаул на Тим Хауърд срещу Никола Анелка.

Джак Родуел нямаше шанс за изравнително попадение през второто полувреме, тъй като след негов удар с глава топката срещна гредата. След това защитникът на Челси Ашли Коул не успя да се разпише от шест метра. Четири минути преди края Джърмейн Бекфорд донесе точката на Евертън след гол с глава. Ремито срина “сините” на трето място, само на точка пред четвъртия Манчестър Сити./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 16 КРЪГ
От 4 декември (събота)
1:0 Самир Насри (14), 1:1 Диоманси Камара (30), 2:1 Самир Насри (76)

Бирмингам – Тотнъм 1:1
0:1 Себастиан Басонг (19), 1:1 Крейг Гарднър (81)

Блекбърн – Уулвърхемптън 3:0
1:0 Дейвид Дън (29), 2:0 Брет Емертън (43), 3:0 Райън Нелсън (55)

1:0 Дидие Дрогба (42-дузпа), 1:1 Джърмейн Бекфорд (86)

1:0 Карлос Тевес (4)

Уигън – Сток Сити 2:2
0:1 Роберт Хут (18), 1:1 Дани Колинс (30-автогол), 1:2 Матю Етерингтън (31), 2:2 Том Клевърли (40)

На 4 декември (събота) от 19:30 часа
Блекпул – Манчестър Юнайтед - отложен
Баланс: 80 мача, 20 победи за Блекпул, 17 равенства, 43 победи за Манчестър Юнайтед