Папис Демба Сисе вече има 13 гола от началото на сезона, след като вкара две попадения за Фрайбург при победата с 3:0 над Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 16 кръг на Бундеслигата.

Това бе петата домакинска победа на Фрайбург, което върна тима на петото място в класирането с 27 точки, една повече от Байерн. Борусия (Мьонхенгладбах) остана на последното място.

Сенегалецът откри резултата в 19-ата минута, когато между двама защитници с глава засече центриране на Максимилиан Нику. Преди почивката Оливер Барт удвои. Защитникът се разписа при добавка на удар на Сисе, който бе париран от вратаря Кристофер Хаймерот.

Папис Демба Сисе оформи класическата победа на Фрайбург след час игра, когато се оказа непокрит при центриране на Юлиан Шустер от пряк свободен удар./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 16 КРЪГ
От 10 декември
1:0 Дидие Я Конан (35), 1:1 Георг Нидермайер (74), 2:1 Дидие Я Конан (76)

От 11 декември (събота)
0:1 Сидни Сам (30), 1:1 Артуро Видал (48-автогол), 1:2 Артуро Видал (61), 1:3 Ренато Аугусто (66), 1:4 Ренато Аугусто (78), 2:4 Елджеро Елиа (79)

1:0 Хамит Алтънтоп (17), 2:0 Филип Лам (72-дузпа), 3:0 Франк Рибери (79)

1:0 Марвин Компер (55), 1:1 Кристиан Айглер (88)

Кьолн - Айнтрахт (Франкфурт) 1:0
1:0 Кристиан Клеменс (76)

Борусия (Дортмунд) - Вердер 2:0
1:0 Нури Шахин (9), 2:0 Роберт Левандовски (70)