Палермо получи сериозен удар по амбициите си за място в Зона Шампионска лига, след като в мач от 20 кръг на Серия “А” допусна поражение с 1:3 от Каляри.

Дербито на Островите, което е между двата водещи тима на остроните Сардиния и Сицилия, се разви по-благоприятно за домакините.

Алесандро Матри даде аванс на Каляри през първото полувреме, а автогол на Антонио Ночерино удвои аванс на сардинците малко след почивката.

Аржентинският национал Хавиер Пасторе върна един гол в 50-ата минута, но четири минути по-късно Давиде Биондини възстанови аванса от два гола на тима си.

Поражението смъкна Палермо на седмо място, като сицилианците вече са с по-лоша голова разлика от Ювентус. Каляри пък се изкачи на девета позиция./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 20 КРЪГ
От 15 януари (събота)
Наполи - Фиорентина 0:0

Интер - Болоня 4:1
1:0 Деян Станкович (20), 2:0 Диего Милито (30), 3:0 Самуел Ето`о (63), 4:0 Самуел Ето`о (72), 4:1 Хенри Хименес (77)

От 16 януари (неделя)
Каляри - Палермо 3:1
1:0 Алесандро Матри (23), 2:0 Антонио Ночерино (48-автогол), 2:1 Хавиер Пасторе (50), 3:1 Давиде Биондини (54)

На 16 януари (неделя) от 16:00 часа