Астън Вила се класира за осминафиналите на ФА Къп след победа с 3:1 на Блекбърн. Българският национал Стилиян Петров остана резерва в мача, а Робер Пирес вкара първия си гол за “виланите”.

Киъран Кларк даде аванс на Астън Вила в 11-ата минута, но само седем минути по-късно Никола Калинич изравни за Блекбърн. В 35-ата Пирес отново изведе Вила напред с удар от въздуха, а Нейтън Делфунесо направи 3:1 три минути преди почивката.

В последния половин час от мача “виланите” бяха с човек по-малко, след като защитникът Нейтън Бейкър бе изгонен за груб фаул срещу Дейвид Хойлит. Въпреки численото неравенство тимът на Жерар Улие успя да се класира за следващия кръг.

Автогол на капитана на Суонзи Алан Тейт две минути преди края позволи на третодивизионния Лейтън Ориент да стигне до осминафиналите на ФА Къп след успеха с 2:1 над тима от Чемпиъншип.

Джими Смит даде аванс на Лейтън в 35-ата минута, но Седрик ван дер Гун изравни точно преди почивката. В 88-ата минута при центриране пред вратата на Суонзи Тейт прати топката в мрежата на Ив Ма-Калембей./БЛИЦ

ФА КЪП - 1/16-ФИНАЛИ

От 29 януари (събота)
Евертън (I) - Челси (I) 1:1
1:0 Луи Саха (62), 1:1 Саломон Калу (75)

Суонзи (II) - Лейтън Ориент (III) 1:2
1:0 Джими Смит (35), 1:1 Седрик ван дер Гун (45), 1:2 Алан Тейт (88-дузпа)

Астън Вила (I) - Блекбърн (I) 3:1
1:0 Киърън Кларк (11), 1:1 Никола Калинич (18), 2:1 Робер Пирес (35), 3:1 Нейтън Делфунесо (42)

Бърнли (II) - Бъртън (IV)

Бирмингам (I) - Ковънтри (II) (Нова Спорт)
Баланс: 2 мача, 1 победа за Бирмингам, 1 победа за Ковънтри

Стивънидж (IV) - Рединг (II)

Шефилд Уензди (III) - Херефорд (IV)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Шефилд Уензди

На 29 януари (събота) от 19:15 часа
Саутхямптън (III) - Манчестър Юнайтед (I) (Диема)
Баланс: 14 мача, 1 победа за Саутхямптън, 5 равенства, 8 победи за Манчестър Юнайтед

На 30 януари (неделя) от 14:00 часа
Арсенал (I) - Хъдърсфийлд (III) (Нова Спорт)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Арсенал

На 30 януари (неделя) от 15:00 часа

Уулвърхемптън (I) - Сток Сити (I)

Баланс: 7 мача, 6 победи за Уулвърхемптън, 1 равенство

На 30 януари (неделя) от 16:00 часа
Нотс Каунти (III) - Манчестър Сити (I) (Нова Спорт)
Баланс: 4 мача, 1 победа за Нотс Каунти, 1 равенство, 2 победи за Манчестър Сити

Уест Хям (I) - Нотингам (II)
Баланс: 4 мача, 3 победи за Уест Хям, 1 победа за Нотингам

На 30 януари (неделя) от 18:30 часа
Фулъм (I) - Тотнъм (I) (Диема)
Баланс: 7 мача, 5 победи за Тотнъм, 2 равенства

*Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за ФА Къп. При равенство следва преиграване. В скобите е посочена дивизията на съответния отбор.