Милан и Лацио направиха 0:0 на "Сан Сиро" в дербито от 23-ия кръг на италианската Серия "А".

През първото полувреме играта бе бавна, като двата отбора се надлъгваха в центъра. Преобладаваха здравите единоборства, като при едно от тях Козак контузи Бонера и така след почивката дебют за "росонерите" направи Никола Легроталие. Единствената стопроцентова голова възможност за домакините бе в 33-ата минута, когато Ибрахимович се пребори за топката с двама защитници в наказателното поле на "орлите" и пусна хоризонтален пас към Урби Емануелсон, който бе оставен непокрит в пеналта, но шутира над напречната греда.

След паузата играчите на Милан доминираха, а още в 50-ата минута пропуснаха невероятна възможност. Ибрахимович отправи мощен удар с десния крак от границата на наказателното поле, като топката първо се удари в дясната странична греда, след което рикошира и в лявата и бе хваната от Муслера. Две минути по-късно отново Ибра получи топка в наказателното поле, финтира бранител и шутира с левия крак по диагонал, като топката премина на сантиметри встрани от вратата.

В 70-ата минута Ибрахимович увлече трима бранители на Лацио, топката му бе избита , но тя попадна в Робиньо, който стреля силно по диагонала, преодоля Муслера, но Биава изчисти от голлинията. В заключителните минути наставникът на домакините Масимилиано Алегри пусна в игра и Касано в търсене на победата, но бившият футболист на Реал (Мадрид), Рома и Сампдория не успя да направи разликата в това дерби. Така "росонерите" и "римските орли поделиха по точка.