Рекордьорът по спечелени шампионски титли на Италия Ювентус записа поредния си резил този сезон, след като падна на свой терен от Болоня с 0:2 в среща от 27-ия кръг в Серия „А”. Това е петата загуба на „Старата госпожа” в рамките на последния месец. „Бианконерите” паднаха през февруари от Рома, Удинезе, Палермо и Лече в миналия кръг с 0:2.

Ювентус се опита да притисни своите гости от Болоня още от самото начало, но така и не създаде чисто голово положение в началото. В 14-ата минута Матри стреля опасно от точката на дузпата, но покрай вратата на Болоня. В 28-ата минута удар на Фелипе Мело бе избит с вещина от стража на гостите Вивиано. В последната минута на първата част Винченцо Якуинта нацели гредата и пропусна най- добрата възможност за Юве да излезе напред в резултата.

След почивката в 49-ата минута гостите шокиращо откриха резултата с гол на Марко ди Вайо, който се измъкна от опеката на трима бранители на домакините, след което прехвърли Марко Сторари за 0:1. След гола домакините се опитаха да го върнат, но така и не създадоха опасно положение.

В 66-ата минута ветеранът Марко Ди Вайо вкара второто си попадение в мача и предреши неговия изход. Капитанът на Болоня се подигра с Бонучи и Зденек Григера, след което с премерен удар прати топката в близкия ъгъл на Сторари за крайното 0:2.

До края на мача Юве се опита да натисне съперника и поне да вкара почетен гол, но не успя. Така Болоня взе ценни три точки от визитата си на "Олимпико" в Торино.

След загубата Юве заема 7-ото място в класирането с актив от 41 точки, докато Болоня е на 9-ата позиция с 38 точки. /БЛИЦ