Един от кандидатите за топ 4 в Англия Тотнъм не успя да победи предпоследния Уулвърхемптън. “Шпорите” водеха като гост с 3:2 до 87-ата минута, но допуснаха изравняване. Така столичният тим остава на петото място в класирането с 48 точки, колкото има и четвъртият Челси. Първите три са Манчестър Юнайтед, Арсенал и Манчестър Сити съответно с 60, 57 и 53 точки.

Домакините откриха резултата в 20-ата минута чрез Кевин Дойл. Тимът на Хари Реднап обаче направи обрат след четвърт час, като Джърмейн Дефоу вкара два гола в 30-ата и 35-ата минута. Дойл не остана по назад и се разписа за втори път за 2:2 пет по-късно - този път от дузпа.

Второто полувреме започна с бърз гол за Тотнъм. Джърмейн Джинас асистира на Роман Павлюченко, който изведе тима си напред за втори път в мача. При този резултат темпото на игра спадна и липсваха интересни положения.

В 79-ата минута изравнителен гол на Ричард Стиърмън бе отменен. По всичко личеше, че гостите ще вземат трите точки, които ще ги изкачат на четвъртото място във Висшата лига, но Стивън Флетчър промени плановете им. Той вкара за 3:3 в 87-ата минута, само 13, след като се бе появил в игра.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 29 КРЪГ
От 5 март (събота)
Бирмингам - Уест Бромич 1:3
0:1 Юсуф Мулумбу (47), 1:1 Жан Босежор (48), 1:2 Джеймс Морисън (58), 1:3 Пол Шарнър (72)

Арсенал - Съндърланд 0:0

Болтън - Астън Вила 3:2
0:1 Дарън Бент (15), 1:1 Гари Кейхил (45+2), 1:2 Марк Олбрайтън (64), 2:2 Гари Кейхил (75), 3:2 Иван Класнич (86)

Фулъм - Блекбърн 3:2
1:0 Деймиън Дъф (37), 1:1 Грант Ханли (45+1), 2:1 Деймиън Дъф (59), 2:2 Дейвид Хойлит (65), 3:2 Боби Замора (89-дузпа)

Нюкасъл - Евертън 1:2
1:0 Лиън Бест (23), 1:1 Лиън Осмън (31), 1:2 Фил Ягиелка (36)

Уест Хям - Сток Сити 3:0
1:0 Демба Ба (21), 2:0 Мануел Да Коща (29), 3:0 Томас Хицълспергер (83)

Манчестър Сити - Уигън 1:0
1:0 Давид Силва (38)

На 6 март (неделя) от 15:30 часа
Ливърпул - Манчестър Юнайтед 3:1
1:0 Дирк Кайт (34), 2:0 Дирк Кайт (39), 3:0 Дирк Кайт (65), 3:1 Хавиер Ернандес (90)

Уулвърхемптън - Тотнъм 3:3
1:0 Дойл (20), 1:1 Дефоу (30), 1:2 Дефоу (35), 2:2 Дойл (40), 2:3 Павлюченко (48), 3:3 Флетчър (87)

На 7 март (понеделник) от 22:00 часа