Последният във временното класиране Борусия (Мьонхенгладбах) успя да излъже у дома съименника си и лидер Борусия (Дортмунд) с 1:0 и сътвори голямата сензация в 31-ия кръг на Бундеслигата. Мохамаду Идрису донесе успеха на „жребците”, които напуснаха последното място и вече са предпоследни с по-добра голова разлика от Санкт Паули.

Борещият те се с всички сили за спасението си Мьонхенгладбах започна мача с по-дефанзивни действия, но пък играчите на Дортмунд нямаха никаква идея, как да стигнат до гола. В 28-ата минута „жребците” изпуснаха най-чистото положение от първия съдийски сигнал, след като Хуан Аранго намери Марко Ройс, който стреля от движение, но топката премина на сантиметри покрай страничната греда. Седем минути по-късно вратарят на гостите Роман Вайденфелер нямаше никакъв шанс срещу Мохамаду Идрису, който се пребори с Невен Суботич за топката и след това проби в наказателното поле и с техничен удар вкара петия си гол от началото на сезона за 1:0.

Дортмунд обърна играта през второто полувреме, но играта на „жълто-черните" страдаше сериозно от липсата на ключови фигури като Нури Шахин и Лукас Бариос, който все пак замени безидейния Роберт Левандовски. „Жълто-черните” установиха траен натиск в половината на домакините, но така и не можаха да преодолеят вратаря Марк Андре Щеген.

След победата си Мьонхенгладбах се изкачи на предпоследно място във временното класиране с 29 точки, колкото имат още и другите два тима в зоната на изпадащите – 16-ия Волфсбург, който е и с мач по-малко, и последния Санкт Паули. Въпреки загубата си Дортмунд остава начело в класирането с 69 точки, но има преднина от само 5 пред Байер (Леверкузен), който по-рано днес надви Хофенхайм с 2:1. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ
На 21 април (четвъртък)
0:1 Мохамед Абделауе (24), 0:2 Ян Шлаудраф (31), 0:3 Кристиан Рауш (58)

На 23 април (събота)
0:1 Сърджан Лакич (42)

0:1 Гилфи Тор Сигурдсон (28), 1:1 Михал Калец (41), 2:1 Артуро Видал (52)

1:0 Какау (6), 2:0 Кристиан Гентнер (78), Какау (89)

1:0 Себастиан Роде (54), 1:1 Марио Гомес (89-дузпа)

1:0 Фин Бартелс (29), 1:1 Маркус Тоандт (50-автогол), 1:2 Клаудио Писаро (73), 1:3 Клаудио Писаро (74)

1:0 Мохамаду Идрису (35)