Интер запази минималните си шансове за защита на титлата в Италия, след като победи с 2:1 при гостуването си на Чезена с два гола в добавеното време на срещата от 35-ия кръг на Серия "А". Чезена водеше с 1:0 до 91-ата минута, но след две попадения  на Джампаоло Пацини "нерадзурите" спечелиха трите точки.

През първото полувреме опасните ситуации пред двете врати почти липсваха. "Нерадзурите" се представиха слабо и трудно намираха път към вратата на добре организираните домакините". Дефанзивната тактика на Чезена даде резултат преди почивката и първите 45 минути завършиха без отбелязан гол.

След почивката домакините, които с добрата си игра в края на сезона са на път да се спасят от изпадане, поведоха с гол на Игор Будан в 56-а минута. До края на срещата Интер установи натиска, който даде резултат едва в добавеното време на мача. С прекрасен акробатичен удар Джампаоло Пацини в 91-а минута изравни за 1:1. Три минути по-късно "нерадзурите" стигнаха до пълен обрат, след като Пацини получи чудесно центриране от Майкон и с глава реализира за 2:1.

С успеха си Интер събра актив от 69 точки и остава на второ място с пет пункта по-малко от лидера Милан, който утре от 16:00 часа българско време приема Болоня. Чезена пък е на 15-а позиция с 37 точки. /БЛИЦ